METANCITY – nejen Hip hop

Cabaret manana presents Kay Suzuki v Paláci Akropolis!

Druhé vystoupení Kaye Suzukiho v Česku je výjimečná příležitost nechat si pročistit sluchové kanály zcela neotřelým soundem. Na prvním vystoupení byla hlava na hlavě, a atmosféru si užil i sám Kay – věřte nebo ne, podle vlastních slov odehrál nejlepší set ve svém životě. To všechno byla silná motivace, abychom se pokusili zopakovat neopakovatelné a zprostředkovali skvělý zážitek mnoha dalším lidem. Teď už nezbývá než říct: Je to tady! Kay Suzuki vystoupí 23. dubna v pražském Paláci Akropolis.

Kay Suzuki

Říká se mu „nejpracovitější japonský DJ/producent v Londýně“. Vyrostl v hudební rodině a ovlivnila ho zejména hudba, která vyjadřuje společensko-kulturní pozadí své doby a místa: soul, jazz, funk, afro-beat, latin, house, broken beat, detroit techno – a všechno mezi tím a za tím. Žánrově se „ještě nevyhranil“, důležitý je pro něj groove, který rozhýbě tělo a zrychlí tep.

Do Londýna přiletěl v roce 2004 a jeho energické přistání na místní klubové scéně nebylo možné přehlédnout. První tracky vydal na dnes už legendárním labelu CO-OP, poté vydal řadu remixů a editů, mj. také pod vlastním labelem b i p o l a r.

Jeho produkce si získala pozornost po celém světě. Oceňují ho taková DJská jména jako Osunlade, Gilles Peterson, Patrick Forge, Bugz In The Attic, Karizma, IG Culture, Domu, Snowboy, Benji B, Kyoto Jazz Massive, Jazztronik a mnoho dalších. Jako DJ byl pozván mnoha promotéry z Evropy, a nedávno se vrátil z asijského turné, které čítalo mnoho zastávek v rodném Japonsku a nerodném Singapuru.

b i p o l a r

Idea Kaye Suzukiho – nahrávací label, stejnojmenná klubová noc, a vlastně celá životní filozofie. Ta je založená na tezi, že když se srazí dvě zcela protichůdné síly, zrodí se zcela nová energie. Velký třesk je v případě b i p o l a r u explozí hudby, umění a krásy. Cílem b i p o l a r u je představovat hudbu včetně jejího společensko-kulturního pozadí v tom smyslu, aby byly patrné kořeny této hudby a záměr, s jakým vznikla.

B i p o l a r se zrodil v Londýně, a je v něm pevně zakořeněný. Kulturně nejrozmanitější město na světě v sobě nese nesporné dědictví rytmů, harmonií, lidských příběhů a experimentů. Jeho atmosféra v mnoha ohledech přesně reprezentuje pocity života v globalizované společnosti. Hudba byla vždy její duchovní ozvěnou – ozvěnou, která se rodí v mysli umělce a může rezonovat v nitru ostatních. A právě o to b i p o l a r u jde.

Tagy: Cabaret Manana, Palác Akropolis, Kay Suzuki, bipolar, funk

Rubrika: Články, 9. dubna 2010, Cabaret MKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama