METANCITY – nejen Hip hop

RealBeat Reggae Ethnic Session představí legendární Toots & the Maytals!

Největší český reggae festival proběhne klasicky první prázdninový víkend v Žizníkově u České Lípy. Prvním zveřejněným headlinerem je legendární jamajská skupina Toots & The Maytals, která stojí u kořenů reggae i ska.

Zpěvák této kapely Toots Hibbert je přezdíván jako „jamajský James Brown“ a ve své hudbě nadčasově promíchal gospel, ska, reggae i rock. Toots je také autorem hitu Do the reggay, který dal v revolučním roce 1968 název celému novému žánru! Ten následně ve světě proslavil hlavně Bob Marley, jehož vzorem byla právě skupina Toots & The Maytals. Mezi dalšími muzikanty, které tato kapela zásadně ovlivnila se počítají třeba i Eric Claton nebo Rolling Stones, kteří ve svých začátcích jezdili za inspirací právě na Jamajku.

Toots Hibbert je i ve svých třiašedesáti letech stále plný sil, a i v novém miléniu tvoří nové skladby a má ve své kolekci mj. Grammy za nejlepší reggae album roku 2006, na kterém hostují třeba právě Clapton, Jeff Beck nebo No Doubt.

Toots přijede do České republiky poprvé v rámci velkého turné po celé Evropě a právem se řadí mezi největší hvězdy letošní festivalové sezóny!

Warmup: Alborosie & Shengen Clan

Aby toho nebylo málo, pořadatelé festival chystají na 30. března velký warmup v pražské Lucerně, v rámci kterého konečně přijede do Čech i jeden z nejznámějších současných hlasů reggae!

Alborosie přezdívaný Puppa Albo je sicilský rodák, ale už dávno žije a působí v jamajském Kingstonu, kde prorazil do povědomí hitem Kingston Town. Ten v rychlém sledu následovaly další pecky, které už tři roky uslyšíte skoro na každé reggae party po celé Evropě. I u nás je jeho hlas pořádně profláklý, takže v očekávání vyprodané Lucerny pospícháme pro lístek. Tato akce bude v pořadí druhý letošní warm-up na festival RealBeat v Žízníkově u České Lípy, který se chystá klasicky jako dárek k vysvědčení, což letos vychází na 1. – 3. července 2010.

Spolu s Alborosiem dorazí do Prahy v rámci velkého evropského turné i jeho jamajská doprovodná kapela Shenghen Clan. Speciálně kvůli tomuto koncertu přiletí do Prahy i další dva italští zpěváci Nico Royale a Mark-One , kteří společně s U-Ceem a selektory z Rasta Pasta Crew, HerbyBoyem a Heavy Hevem odstartují tento velký večer.

Tagy: Toots & the Maytals, RealBeat, Reggae Ethnic Session, Žižníkov, Alborosie, Lucerna Music Bar

Rubrika: Články, 11. března 2010, LomeshKomentáře

10.02 - 12. března 2010

 

uz nekolik let se tam chystam jet a letos mi to zas nevyjde kura :(


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama