METANCITY – nejen Hip hop

Kopak & Banan: Fokus, legenda polského rapu, a další na festivalu v Ostravě!

Pátek 12. března, to je datum., kdy Ostrava přivítá legendu polského rapu. Nebude jí nikdo jiný, než základní kámen nepřekonatelné kapely Paktofonika, nositel nejmocnějšího hlasu na scéně a v neposlední řadě zakladatel polské rapové avantgardy. Nebude to nikdo jiný než Fokus.

Fokusův hluboký až démonický hlas se objevuje na polské scéně již v roce 1998 ve formaci Paktofonika. Zde se s Fokusem sešli MagikKaliberu 44 a Rahim3-X-Klanu a dohodli na natočení společných tracků. Jako host s Paktofonikou vystupoval DJ Be-De-Jota aka Bambus.

Skupina se rychle stala velkou senzací, jejich deska Kinematografia dokonce dostala polské komerční ocenění Fryderyk za h-h desku roku, kterou členové odmítli převzít. Magik byl jeden z nejlepších MCs v krátké historii polského hip-hopu, ale od prosince 2000 bohužel není mezi námi. Hudební kritici považují Fokuse z Katovic za jediného člověka, který se dokázal Magikovi rovnat v originalitě projevu a barevnosti jak flow, tak textu.

V současné době funguje Fokus ve formaci Pokahontaz společně s Rahimem a DJ Bambusem. Zároveň vydává své sólo počiny. Jasným důkazem všestrannosti tohoto umělce je jeho poslední deska Alfa i Omega, kterou obstaral jak lyrikou a produkcí, tak i finálním masteringem. Všestranný umělec Fokus na téhle desce spolupracovat s dalšími ikonami polského rapu, jakými jsou např. O.S.T.R., Pezet atd.

Společně s Fokusem přijedou rozpálit Ostravu i MeriDialu. Sebranka MCs z Bielsko-Biale, kteří se honosí několika velmi úspěšnými treky a spoluprácemi např. právě s Fokusem, s kterým často vystupují. Nutno dodat, že co se týče rapové obratnosti, v žádném případě nezaostávají. Právě naopak! Mají velmi silně našlápnuto, jejich show jsou energie sama a jako support Fokuse, společně s DJ WBK, rozbíjí kluby po celém Polsku.

Krom prvoligového polského rapu, se můžete těšit na tři známá tělesa labelu Repromanifest. Z polského Těšína k nám dorazí Hirs sklad. MCss Zbixon a Vers společně s DJ Milkem nám převedou materiál z čerstvého a velmi povedeného EP Podworko, demo, frajda. Tuhle desku zde také pokřtí. Krom Hirsáků vás budou bavit společnou show Safari a Khomator, které snad netřeba blíže představovat

Přidejte k tomu break-dance v podobě Metan Unity Crew, beat box showcase by Phandurz, freestyle showcase a vlezné jen 90 Kč a vzejde vám večer nabitý k prasknutí, který nemůžete propásnout. Těšíme se na vás v pátek 12. března v ostravském klubu Marley na Černé louce.

http://www.myspace.com/fokuspace
http://www.myspace.com/meridialu
http://www.myspace.com/cnhirs
http://www.myspace.com/51safari
http://www.myspace.com/khomator

Tagy: Kopak & Banan, Fokus, Paktofonika, Pokahontaz, Meridialu, Hirs, Khomator, Safari, Repromanifest, Marley

Rubrika: Články, 7. března 2010, KhomathorKomentáře

21.31 - 7. března 2010

Nooooo  

Tomuhle rikam akce a ne tam nejaky big boss za 250,–


22.36 - 7. března 2010

:)  

určitě dorazím!!


18.24 - 8. března 2010

 

milionkrat lepsi akcija, nez nejaka zkur… praha… uz se nemuzu dockat patku


Ewa
11.57 - 16. března 2010

No nevím  

No nevím. Tak jsem se těšila. A výsledek? Byla jsem doma už ve dvě ráno. Pro mě to nemělo tu správnou štávu. Prostě tomu něco scházelo. Akce dobrá, ale ne skvělá. A ten zvuk – když už s ním něco udělají. Abych si to užila tak bych správně měla dřepět na hajzlíku, protože jen tam je rozumět. Jo když se člověk na něco těší, bývá zklamán. Snad to bude příště lepší.


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama