METANCITY – nejen Hip hop

Paris Project Erika Truffaze a Slye Johnsona zahájí desátý Other Music!

Nejaktuálnější projekt největšího evropského trumpetisty a hudebního novátora Erika Truffaze s hlasovým kouzelníkem Sly Johnsonem zahájí Other Music 10. Stane se tak dne 5. března od 19.30 hodin v Paláci Akropolis v Praze.

Erik Truffaz, špička evropského jazzu, natočil více než deset alb a prosadil se po celém světě. „Jazz se šťávou i duší, a spoustou otevřeného prostoru,“ napsal o něm Rolling Stone. “Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou," píše časopis JazzTimes. Kritika přirovnává Truffaze nejen k jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi: „S použitím minima tónů vytváří extatickou zvukovou atmosféru,“ píše časopis Rolling Stone.

Vokalista Sly Johnson, pocházející z Francie, se orientuje především na hiphop. Osobitý beatboxer, známý také pod jménem The Mic Buddah, působí například ve skupinách Simple Spirit nebo Explicit Samurai a je mimo jiné členem legendární rapové formace Saian Supa Crew, která je známá i českému publiku.

Koncertní verzi projektu, s nímž Erik Truffaz přijíždí do Prahy tentokrát, obohatí také fenomenální bubeník Philippe Garcia, jehož žánrový rozsah sahá od bebopu až k dubstepu. Hrál s umělci jako Don Cherry či Gian Maria Tesca. Svůj poslední sólový dubstepový projekt vydal pod jménem Kpt. Planet.

Hudební ukázky a videa na http://www.eriktruffaz.com/galerie.php a http://www.myspace.com/truffaz. Cena vstupenek v předprodeji činí 450 Kč na stání a 500 Kč na sezení. Na místě pak budou o padesát korun každá dražší.

Více na www.rachot.cz.

Tagy: Erik Truffaz, Paris Project, Sly Johnson, Saian Supa Crew, Palác Akropolis, Other Music

Rubrika: Články, 18. února 2010, RachotKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama