METANCITY – nejen Hip hop

Ostrava Jazz Night 2010: Jarní část završí Bozzio, Holdsworth, Levin a Mastelotto!

Tak jako každý rok i letos pokračuje série výborných hudebních akcí s názvem Ostrava Jazz Night. Již posedmé se dramaturgie ostravského klubu Parník zasloužila o uspořádání několika zajímavých koncertů význačných zahraničních osobností v zásadě jazzové hudby, avšak v tomto případě se pochopitelně žádné žánrové meze nekladou. Jarní část festivalu Ostrava Jazz Night 2010 sestává z celkem tří koncertů. Pojďme si je blíže představit.

Scott Henderson Trio

Ostrava Jazz Night 2010 zahájí fenomenální kytarista Scott Henderson se svým triem, jenž v Ostravě není žádným neznámým. Svět jej zná primárně coby jednu z vůdčích postav kapely Tribal Tech a také jakožto sidemana Chicka Corey, Jean-Luc Pontyho a Joe Zawinula. Četné zkušenosti po boku přece jen o něco slavnějších muzikantů využil také ve své sólové tvorbě. Henderson je nápaditý skladatel a velmi schopný hráč na kytaru, přičemž jeho tvorba kombinuje oduševnělé blues s vynikající technikou. Zatím posledním příspěvkem do diskografie Scotta Hendersona je výběrová kompilace jednoduše nazvaná Collection, jež bude jistě tvořit podstatnou část jeho ostravského koncertu. Ten se uskuteční v Parníku dne 18. února.

Oz Noy Trio

A u kytary zůstaneme v rámci Ostrava Jazz Night i nadále, ačkoli uslyšíme muziku zcela odlišného rázu. Původem izraelský hudebník Oz Noy totiž sice samozřejmě také vychází z jazzu a blues, nicméně jeho muzika je daleko pestřejší. Poté co se v roce 1996 přestěhoval do New Yorku, dal s tamějšími hráči vzniknout své osobité směsi žánrů, které dominuje chytlavý, respektive vysoce nakažlivý groove. A jestli je ještě něčím jeho projev charakteristický, pak se bezesporu jedná o velmi vyvinutý smysl pro humor. Ostatně kolik znáte podobně schopných hudebníků, kteří za svůj vliv označí Britney Spears? Oz Noy dorazí do ostravského Fabricu 9. března společně se dvěma dalšími talentovanými muzikanty, a sice basistou Jamese Genusem a především bubeníkem Davem Wecklem. Myslím, že opravdu kvalitní umělecký zážitek je již předem zaručen.

Bozzio, Holdsworth, Levin a Mastelotto

Poslední vystupující není uveden pod žádným originálním názvem, protože výčet jejich jmen úplně stačí. Spojení bubeníka Terry Bozzio, kytaristy Allana Holdsworthe, basisty Tony Levina a druhého bubeníka Pat Mastelotta musí zapůsobit nejen na rockově orientované posluchače, ale na všechny příznivce výtečné muziky. V jejich rodné Americe se jim nedostalo označení superskupina náhodu. Všichni jsou totiž úspěšnými muzikanty, ať už na sólové dráze, či jako členové veleslavných souborů. O jejich společném projektu mnoho informací není, ale pokud vezmeme v úvahu nejen jejich dosavadní kariéry, ale také jejich aktuálně probíhající evropské turné a především různé záznamy z jejich vystoupení, nelze se než domnívat, že ostravský Fabric čeká 22. dubna opravdu zajímavý umělecký výlet za hranice improvizace, který je zkrátka třeba vidět.

http://www.klub-parnik.cz

Tagy: Ostrava Jazz Night, Ostrava Jazz Night 2010, Oz Noy Trio, Scott Henderson Trio, Dave Weckl, Bozzio, Holdsworth, Levin, Mastelotto

Rubrika: Články, 31. ledna 2010, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama