METANCITY – nejen Hip hop

Sto zvířat aneb ve Stounu bude natří-SKA-no, čekejte Postelový scény a další

Trošku podivný titulek se dá rozšifrovat následovně – do známého frýdecko-místeckého klubu zavítá nejznámější česká a nejen ska kapela Sto zvířat. Příznivci skupiny už na pátek 29. ledna 2010 „ladí formu“, aby své oblíbence mohli přivítat se vší parádou.

Historie této legendy sahá do roku 1990, kdy vznikla na troskách studentského rock'n'roll bandu Matěj Čech. V průběhu doby prošla skupina mnoha personálními změnami a za tu dobu jí vyšlo sedm CD, dvě DVD, jeden CD singl a jeden EP vinyl, jednu MC (kazetu) nepočítaje. Poslední CD Postelový scény vydala skupina v minulém roce.

Sto zvířat jsou asi jedinou tuzemskou kapelou, jejíž popularita soustavně už skoro dvacet let stoupá a která si zároveň i na sedmé desce udržuje vysokou kvalitu, a to hudební i textovou. Na posledních dvou albech navíc hrají ve výtečné sestavě a formě, takže je to opravdu radost poslouchat. Desítka muzikantů je dobře sehraná a aranžmá má dostatek disciplíny na to, aby nikdo z nich zbytečně netrčel z harmonického cel­ku.

Zvířata jsou velmi spontánní uskupení. Vytrvale se věnují muzice, jež třeská v rytmech ska, swingu nebo rocksteady. Jsou to vlastně lidovkové songy, které se obsahem dotýkají nejrůznějších témat – erotiky (Postelový scény), posledních věcí člověka (Rozptýlení pro pozůstalé – 2007) a dalších koutů lidské existence.

„Kdo má rád kvalitní ska-čko s chytlavými melodiemi a inteligentními texty, by si neměl koncert Sto zvířat 29. ledna nechat ujít,“ říká dramaturg Stounu Kamil Rudolf a pokračuje: „Samozřejmě zveme nejen skalní fandy (ti se už hlásí v mailech o vstupenky), ale i milovníky kvalitní muziky, kteří na koncertě této skvělé partičky ještě nebyli.“

Vstupenky na koncert v ceně 160 Kč jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na Náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v Ostravě ve Skate Shopu Titty Twister na Nádražní ulici 29 (zastávka tramvaje Stodolní) a ve Stounu ve dnech, které jsou uvedeny v programu, a to od 18.00 hodin.

http://www.stoun.cz

Tagy: Sto zvířat, 100 zvířat, Stoun, Postelový scény, Rozptýlení pro pozůstalé

Rubrika: Články, 24. ledna 2010, StounKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama