METANCITY – nejen Hip hop

Tleskač dorazí do Ostravy, nejvěrnější ska z Česka se rozezní klubem Marley

Poslední koncert Tleskače proběhl v Ostravě někdy v říjnu v roce 2008, takže je vlastně již nejvyšší čas na nějaké repete. Pro všechny ty, kdo mají Tleskačovo ska v oblibě, bude nachystáno v sobotu 23. ledna od 19.00 hodin v ostravském klubu Marley.

Tleskač hraje opravdu svižnou hudbu s důrazem na tzv. estou dobu. Nejedná se sice o vysloveně jamajské, nebo anglické ska, ale komu to vadí. Hudba je to skočná a taneční, nutící i k pogu. Vliv punku je velmi často u Tleskačů slyšet, ale tyto jsou umně doplněny „pohodičkou plzeňskou“ …za kterou se hoši vůbec nestydí. Podtitul jejich názvu totiž zní Pilsner Ska Orchestra.

Tleskač již má vydány dvě desky a jednu živou nahrávku z plzeňského klubu Pod Lampou z roku 2002. Obě následující CD vydal Šíma a jeho Black Point. Ska z Česka je jednoduše název prvního CD a v podstatě mapuje tvorbu Tleskače do roku 2004. Druhé CD pak vyšlo v roce 2006 pod názvem Na předměstí Bory.

Do Ostravy chlapci dorazí s novým DVD Jan Tleskač Story, jež mapuje vlastně celou kariéru Tleskačů od jejich prvního demáčku natočeného Pod Lampou až po současnost. Nové DVD bylo pro změnu nahráno v pražském klubu Akropolis, avšak vydáno opět u Black Point.

Jako speciální host vystoupí v Ostravě velmi dobře známá hranická ska úderka – Gentlemen’s Club. Celý zbytek večera bude mít na starost potom Marcel a jeho Ostrav Ska Band. Akce začíná v sobotu 23. ledna okolo 19.00 hodin a končí v neděli.

Více info na http://www.ska.energia.cz/

Tagy: Tleskač, Ska z Česka, Marley Ostrava, ska, reggae, Jan Tleskač Story, Gentlemen's Club

Rubrika: Články, 21. ledna 2010, EnergiaKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama