METANCITY – nejen Hip hop

Tarrus Riley, Duane Stephenson a I-Octane? Aktuální hvězdné reggae v Praze!

Již za měsíc, tj. 4. února, se v Česku poprvé představí tři velká jména jamajského reggae. Tentokráte to ale nebudou interpreti, kteří zažili svou největší slávu v minulém století, ale tři zpěváci, kteří patří mezi nejpopulárnější jamajské hitmakery právě teď! Poprvé tak můžeme v Čechách slyšet skutečně aktuální zvuk jamajského reggae v provedení mistrů tohoto žánru.

Jamajka je plná talentovaných zpěváků, muzikantů, dancehallů i nahrávacích studií. Žádná jiná země na světě nemá tolik hudebníků na čtvereční kilometr, jako tento chudý ostrov v Karibiku, který je schopný reagovat na nejrůznější aktulní hudební trendy s takovou rychlostí. Prosadit se v takové konkurenci rozhodně není nic snadného, proto koncert jamajské první ligy znamená vystoupení opravdu zkušených a velmi talentovaných interpret, kteří stojí za vaší pozornost.

Tarrus Riley patří k naprosté špičce reggae jako charismatický zpěvák i geniální textař. V roce 2007 získal na Jamajce svůj první titul Artist of the Year, ale o rok později se svým albem Parables posbíral hned většinu hlavních cen v rámci Reggae Academy Awards. Od ceny za nejlepší reggae song roku a nejvíce populární píseň přes nejlepší mužské vokální vystoupení až k nejkulturnějšímu umělci roku. V roce 2009 Riley získal zvláštní cenu Caribbean-American Heritage Award a letos je nominován za své koncerty a novou desku Love's Contagious na nejlepšího reggae interpreta roku 2009 v rámci britských MOBO Awards

Společně s ním navíc přijedou v rámci velkého evropského turné i dva další pozoruhodní zpěváci. Jména Duane Stephenson a I-Octane vám možná zatím moc neříkají, ale stačí kouknout na internet po jejich videoklipech, abyste viděli, že i oni patří k velkým jamajským talentům. Všechny tři doprovodí kapela The Blak Soil Band legendárního saxofonisty jménem Dean Fraser. Lepší sestavu si lze těžko představit, ať už z pohledu zkušeností, hudební geniality a jejich autorské produkce.

Večer odstartuje vedle selektorů exkluzivní společná showcase, kterou připravuje v Praze žijící zpěvák U-Cee z německé kapely Royal Family, Sista CarmenUnited Flavour a Puppa Condor, který pochází z Chile a aktuálně žije v Berlíně. Na tento koncert míří fanoušci kvalitní muziky nejen z Německa, ale i okolních zemí, protože to bude skutečně velký večer pro labužníky… Zkoukněte ale raději odkazy na videa, které to řeknou lépe než tisíc slov.

Koncert pořádá Move Association, Lucerna Music Bar, JahMusic a Beat Promotion za podpory Hlavního města Praha. Nejlevnější předprodej na www.moveticket.cz a na pokladně LMB.

Videoklipy:

Tarrus Riley: She´s Royal
Tarrus Riley: Good Girl Gone Bad (feat Konshens)
Tarrus Riley: Stay With You
Duane Stephenson: Augustus Town
I-Octane: Loose A Friend

Tagy: Tarrus Riley, Duane Stephenson, I-Octane, Blak Soil Band, Lucerna Music Bar, reggae

Rubrika: Články, 15. ledna 2010, LomeshKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama