METANCITY – nejen Hip hop

Nový rok je tady, přečti si velký rozhovor s lidmi ze severomoravské scény

Právě čtete začátek jednoho z nejrozsáhlejších interview, které kdy mapovalo názory lidí ze scény. Když říkám scéna, mám samozřejmě na mysli scénu, kterou mapuje tento web, tedy Moravskoslezský kraj. Vybral jsem lidi, kteří mají co říct, jsou aktivní a tvoří. Dotazníky mi bohužel nepřišli ode všech a bylo technicky nemožné oslovit všechny lidi, které bych chtěl. Každopádně v tomto článku najdeš názory těchto lidí: (Khomator, Fosko, Neas, DJ Bussy, Adyos, KSI, Ryes, Kos, HIRS sklad, El. Bajto, Raveňák, Kenta, DJ Lowa, G-money) Každému jednotlivci jsem položil stejné tři otázky:

01 Jaký pro tebe byl rok 2009?
02 Jaký byl tvůj největší hudební zážitek v roce 2009?
03 Co od tebe můžeme čekam v následujícím ro­ce?

Odpovědi najdete níže. Takže si uvařte kafíčko a přeji příjemné počtení:

Khomator

Tento rok byl pro mě hodně zlomový. Nejzásadnější změnou bylo dokončení vysoké školy v Ostravě a přestěhování se do Olomouce, kde pokračuju v navazujícím studiu. Ubylo času na muziku, na nahrávání připravených věcí atd. Na druhou stranu jsem letošek věnoval své druhé velké vášni – malování. Krom zařizování legálů a věci s tím spojených jsem úspěšně dotáhl do konce půlroční přípravy projektu United colours graffiti jamu. Povedlo se nám uspořádat pár dobrých parties v clubu Stodola v Havířově, užil jsem si luxusní prázdniny a měl čas na přemýšlení o věcech kolem a prioritách osobního života. Sere mě, že můj rok 2009 nebyl hudebně moc produktivní, ale je prosinec a já jsem zase ve studiu, kde průběžně nahrávám novou desku.

Koncertů jsem letos moc neviděl, krom pár festů a klubovek, převážně rapových, což je škoda. I tak toho bylo dost a dost kvalitního. Největší zážitek však byla srdcová záležitost – uspořádání koncertu HIFI bandy z Warszawy v Havířově. Nešlo jinak, jejich deska Fakty, Ludzie, Pieniadze je geniální. Je to přesně ten hip-hop, který miluju a chci poslouchat a to, že mi v přehrávači straší už rok je známkou toho, že je to rozhodně moje nejoblíbenější ,,plyta“ roku 2009. Co se týče Čr, jsem moc rád, že posiluje label Everydays a vydává to, co vydává.

2010? Uvidíme, jak dopadnu dnes v noci:) Každopádně v únoru plánuju dokončit novou desku, která se právě nahrává. Myslím, že se můžete těšit na Khomatora v novém světle. 09 byl trénink a psaní, uvidíte sami. Mezi deskou vznikají různé featuringy, např. s Wutym, HIFI bandou, Emratem (Pl) atd. 2010 budou každopádně další jamy, nové projekty, další parties, další hudba pro vás. Nekončíme přátelé, doufám, že vy taky ne a nový rok bude pro všechny ještě lepší, než ten letošní. Mír v duši

Neas

Rok 2009 byl plný práce jak na poli muziky, tak na osobní půdě. V tomto roce jsem měl poprvé možnost cítit silnou satisfakci, kterou mají na svědomí projekty Silezja Unja a samo sebou naše debutové album Freonrap. (Co jsi zasel, to teď sklízíš). Celkově byl rok 2009 plný jak kladných tak záporných zážitků. Bylo jich požehnaně! Nějak jsem ani postřehl, že už je konec roku.

Hudebních zážitků bylo mnoho a každý koncert, kde jdou lidi s náma je silný zážitek. Takže těžko vzpomínat, který byl the best. Jeden mi ale uvízl v paměti. Opava klub Clasic, nebo jak se to píše, hehe. Hráli jsme tam společně s Pio Squad a celému našemu koncertu přihlížel Jarek. Příjmení jsem zapomněl…. Myslím, že Rukavica nebo tak nějak. Koncert se povedl bez zbytečných kixů takže to šlapalo a lidi se bavili. Po koncertě nás Jarek navštívil in da begstejdž a zaplavil nás chválou. Vyrazil nám dech, aniž by nás praštil na solar. Ptal se po albu, aniž bychom mu ho podsírali (koupil Freonrap) a vůbec zábava s ním a celou sebrankou PIO stála ten večer zato. Jako další událost bych vyzdvihl zformování Repromanifest klubu rváčů. Pro mě je to začátek seriálu ve vlastní produkci, vlastní režii a hlavně vlastním hereckým výkonem bez jakéhokoli podsírání se komukoli. Prostě formujeme vlastní velkou věc.

Čekejte album s novou tváří …s naší tváří …. Čekejte album plné repu a textu lepšího než doposud. Nečekej album staré školy, ale album správné školy. Album, které si zachová původní podstatu! Čekejte spolupráce a hostovačky v mnoha projektech ( khomatorova nová deska, deska hostů odjinud atd. ) Co bude dál to ví jen sám bůh. Tak či tak se už moc těším na koncerty s novým matrošem. Těším se na lidi, kteří věří tomu všemu co se tady na Moravě děje a poslouchají místní RAP.

G-Money

Po hudební stránce to byl rok pravidelných příprav, přemýšlení nad tématy, shánění hostů, sledování novinek a spoustu dalšího pro Hip Hop Factory, pořad „o nás pro nás“ :-)), na vlnách rádia Helax. Co se mé produkce týče, to pak byl rok přemýšlení o tom, jestli se vůbec ještě pokoušet snažit o to cokoliv vytvářet. Po předchozích, né příliš šťastných, výběrech lidí ke spolupráci jsem si nebyl jistý, jestli by to mělo ještě nějaký smysl. Bohudík, že hudba jako taková není jen tak něco, čeho by se člověk dokázal vzdát. Uvidíme co přinese zítřek.

Díky času, který musím trávit v práci, jsem si letos musel odříct ježdění po koncertech a návštěvy velkých akcí, proto byly mé nej hudební zážitky v podobě objevování hudebních novinek, ať už hip-hopových nebo jiných. Těmi opravdu nej pak byla všechna z mrtvých vstání mých oblíbených, pro dnešní omladinu už old school, mc´s. 3.) Dá-li ten pičus nahoře a vedení radia, budete mě spolu s DJ Lowou moci dále poslouchat coby tu drzost za micem Hip Hop Factory na Helaxu, a jestli se nebudu rozhodovat do soudného dne, jestli s tím seknout nebo ne, pak třeba i nějakého toho tracku:-). See ya

Raveňák

Stejný jako každý jiný, takže úplně jiný. Oproti minulým rokům byl ale přece jen asi nejzásadnější. Uzavřel jsem jednu část studia, začal pořádně pracovat a tím pádem se taky vzdalovat všemu ostatnímu. Hudba a psaní o hudbě pro mě nicméně zůstávají neoddělitelnou součástí života. Metancity stále jakž takž funguje, stále je to jednoznačně nejzajímavější kulturní portál na severní Moravě, kde se dozvíte o všem zajímavém, co se v regionu děje. Vedle toho jsem se zaměřil na práci s delší trvanlivostí, v čem bych rád pokračoval, pokud čas dovolí. Namátkou to byl článek, jakýsi průvodce po Deep Funku, což je něco, co nemá obdoby nejen v Česku, ale troufám si říct, že v anglicky psaném světě internetu. V tomhle směru bych chtěl upozornit, že jsem se stal redaktorem Cream.cz, určitě nejslibnějšího webu, pokud jde o kvalitní muziku a nikoli honění čísel v návštěvnosti. V poslední době jsem se hodně našel v současném funku a soulu, takže pokud jste na stejné vlně, určitě sledujte. Napsal jsem tam také několik blogů, které myslím také stojí za přečtení. Dále to byl jednoznačně rozhovor s Affrem, který rekapituloval dění jak kolem Bbaráku a Hip Hop Kempu, tak kolem českého hip-hopu obecně. Spoustu věcí se zde čtenáři mohli dozvědět vůbec poprvé, jestliže zrovna neposlouchají hip-hop deset let. Pokud to vyjde, obdobné rozhovory budou přibývat. Domluveno je toho moc, akorát času je málo a míň.

Ať se na to podívám z kterékoli strany, pak odpověď je Mayer Hawthorne. Byl jsem na koncertech úžasných acid jazzových Incognito i fúzujících Present Tense legendárního bubeníka Lennyho Whitea, o Lenny Kravitzovi nemluvě. Bavil jsem se na Colours of Ostrava s Jamiem Cullumem a byl moc rád, že jsem ještě jednou mohl být při show Maceo Parkera. Na Hip Hop Kempu mě bavil jak Adam Tensta, tak především skvělé finále v podání Marca Hypea a Jima Dunloopa. Z těch pozdějších koncertů pak musím vypíchnout Roye Ayerse, podle mě v Česku pořád poněkud přehlíženého, ale naprosto vynikajícího muzikanta. A v neposlední řadě nemůžu zapomenout na koncert Navigators v Brně, které tímto považuju za stoprocentně nejlepší domácí kapelu. Jsem rád za novou desku BPM, kterou ale ještě musím naposlouchat. Pokud bych měl ale vybrat ten vůbec největší zážitek, pak je to rozhodně Mayer Hawthorne, nejoblíbenější zpěvák nejen Snoop Dogga. Mayer vydal letos naprosto skvělé soulové album A Strange Arrangement. Viděl jsem letos dva koncerty ve Vídni a Berlíně, a řeknu ti, slyšet naživo The Ills, to je prostě něco nepopsatelného. Jednoznačný objev roku!

Vše zřejmě zůstane při starém. Metancity ještě nějaký pátek potáhnu. O všem, co mě momentálně baví v hudbě, se dočtete na Creamu. Rád bych si našel čas na rozhovory s významnými osobnostmi českého i slovenského hip-hopu, a to nejen MCs a DJs, a vyzpovídal je tak jako před půlrokem Affra. A kdyby tohle všechno fungovalo, jak má, a času by se stále dostávalo, přemýšlím, že bych se vrátil k psaní recenzí, které jsem letos zanedbával. Otázka je, zda to má, případně vůbec někdy mělo smysl, aby bylo proč se k tomu vracet. Uvidíme. Možné to ale je.

Bussy

Pokud vezmu rok 09 z profesního hlediska, houpal se tento rok na velmi divokých vlnách. Od začátku roku do jeho konce vznikla v mém studiu Bussynessland řada projektů, na kterých jsem se podílel, ať už jako DJ, producent, zvukař. Podařilo se mi zkvalitnit služby studia a vybavit jej spoustou nového gearu, který posouvá náš zvuk opět o další level. Velice rád jsem pracoval hlavně na desce Adyose, kde jsem mohl ve svém studiu zpracovávat i stopy velkých jmen. Nově taky pracuji s Adyosem na rádiu Helax.

Určitě Fashawn a Evidence v Lucerně. Fashawn byl pro mne „neznámý týpek z Fresna“ a po jeho vystoupení jsem si uvědomil, že o něm nic moc nevím, což určitě zasloužilo nápravu. Tenhle člověk je výbornej MC a má toho hodně co říct. Jeho deska Boy meets world mě mile překvapila nejen hudebně a lyricky, ale i tím, že ze Států dorazila podepsaná. Asi mě má rád :-D Neméně významným zážitkem pro mne bylo osobní setkání s DJ Hypem.

V roce 2010 opět budu pracovat na rozšiřování gearu a služeb studia a v plánu je vydání mé producentské desky, na které již teď pracuju a uslyšíte na ní spoustu velice známých i neznámých jmen. Ze začátku roku ode mne můžete čekat DJské mixtapy, které by měly předznamenávat příchod mé desky. A samozřejmě úzká spolupráce s Azurit Kingdom.

Ryes

Rok 2009 byl dlouhý. Stalo se spoustu věcí. Hned na začátku jsme s klukama z HBM vydali Talamus, který nastartoval tu sopku ve mně. Získal jsem pár zkušeností, co se týče vydání desky, i když stěžejní člověk odvádějící veškerou práci byl samozřejmě Idea. Tím myslím práci od lisu, přes distribuci a reklamu. Zjistil jsem, co znamená být zase o krok dál v podvědomí lidí. Ryes&HBM začalo něco znamenat. Na úkor své nevědomosti jsem v tom na začátku trochu plaval, protože najednou přišly rozhovory v rádiích, časopisech i v televizi a já fakt neměl ani páru, jak všechny tyhle věci fungují. Vždycky jsem ale dost rozvažoval, co kde řeknu, abych sám sebe něčím nepodkopal anebo co víc, abych neopomněl tým, bez kterého by to nešlo. Tak jak tak jsem ale udělal pár chyb, které mě mrzely. Na druhou stranu jsou to pořád věci, kterých si nikdo z Vás nemohl všimnout, což znamená, že se všechny vyřešily k dobru věci. Zjistil jsem co je to být zranitelnější víc než si myslím, což mě donutilo myslet vždycky víc dopředu na to, co se může ze dne na den posrat. Zklamal jsem se v páru věcech a lidech ve svém osobním životě, což je sice asi tak nezajímavé jako všechno co se za uplynulý rok stalo v naší vládě, ale v mém případě to aspoň přinese nějaké výsledky. Všechno se to totiž odrazí na nové desce. Ta bude teda samozřejmě z části dokument toho, co se za poslední rok v mém životě stalo – obalené tak, aby to pochopil každý a mohl se v tom sám i najít a z druhé části toho co jsem chtěl říct vždycky, ale nebyl tu ten prostor u desky první za prvé a za druhé ani nebyl správný čas je vyslovit. Jo a za třetí bude lepší díky tomu, že na ní budeme já a Hoz v poměru 50 na 50.

V roce 2009 jsem strávil necelé dva měsíce v Nizozemí. Jednou jsem jel na výlet do Antverp (což už je teda Belgie, ale to není podstatné) a tam jsem šel podél jedné řeky. Když jsem došel na konec, narazil sem na velký molo udělaný z pevných dřevěných desek, jak to tak u mol už bývá že. Uprostřed seděli čtyři týpci s bubnama, dva s basou a hráli tuším svoje věci, možná i dost improvizovali. Kolem nich sedělo různě od sebe rozmístěných asi 200 lidí přímo na tom molu a jeli si bonga, vína atd. Tak jsem se zdržel a teď zjišťuju, že to byl můj největší hudební zážitek, co se do síly týče. Rozlohou nevím, neřeším. Není důležitá.

Jak jsem říkal, bude nová deska Ryes&HBM, na které bude mít Hoz stejnej prostor jako já. Je to pro mě velká záležitost, protože si navzájem sedíme a on byl tak nějak od začátku člověk, kterej byl široko daleko na slokách nejsilnější. Jak textem, tak flow a frázováním. Možná z toho udělám mixtape, protože on je zavalenej prací, ale nechci předbíhat, uvidíme. No a pak ještě jedna deska, velká, kterou už děláme s jedním z nejsilnějších producentů u nás vůbec. Kdo to je zatím neřeknu, bude to pro lidi dost překvapení. HBM v tom budou samozřejmě namočení taky. Pořadí, ve kterém desky vyjdou zatím nevím. Myslím, že budou hotové v dost podobný čas, protože na nich pracuju soustavně. No a novej klip, taky bude. Určitě. Co deska, to klip. Rád bych měl tuhle bilanci jako minimální, takže dvě desky = dva klipy. Mimochodem kupujete originální nosiče? Jo a víte kolik u nás vyšlo desek za rok 2009? Sranda že :). Nechci nikoho nutit, ať začne ty originály kupovat, konec konců každej má svoje peníze a druhým je do nich tak akorát. A stejně tak mě je do nich tak akorát …No já jenom aby se za chvíli cena všech v česku vyšlých originálních nosičů nerovnala ceně za premium účet na rapidshare. Nebo právě na to se čeká? J Mějte se nejlíp

Kos

Jaký byl? Řekl bych, že docela pracovní. Ale úspěšný. Ať už pracovně, hudebně či v osobním životě. Hodnotil bych to tak, že rok od roku je to lepší a lepší.

Napadá mě oslava mých 25.narozenin. Pořádal jsem takovou větší párty, kde hráli mí blízcí a nakonec my. Já uklouzl na kabelech, přepadl přes odposlech a zhučel z pódia dolů. To byl opravdu hodně velký hudební zážitek. Tímto by byla jednou pro vždy vyřešena otázka, zdali Kos umí létat. Ano, ale jen z pódia dolů.

V této době dokončuji sólo desku a začátkem roku 2010 by měla spatřit světlo světa. Krom tohoto počinu, začneme s dj Českim pracovat na řadově druhé desce Hostů odjinud. A samozřejmě práce a rozvíjení labelu Rapromanifest. Takže práce, práce, práce a taky legrace. Tvoření, psaní, hraní, nahrávání, produkování. Nezanevřete, je se na co těšit.

Adyos

Stalo se toho hodně. Něco, co jsem čekal že se stane, se naopak nestalo..)) Bylo by to nadlouho. Co se týká rapu, dotáhli jsme, co jsme chtěli čerstvě vydaným mixtapem, dostal jsem šanci dělat v rádiu, posunuli jsme o kus dál studio (BussynessLand), spoustu dalších malých věcí – musel bych o tom další rok kecat))

Moc se nepochválím. Viděl jsem koncert X-ZIBITa, to bylo ok. Myslel jsem, že to bude koncert M.J., ale všichni víme, co se stalo. Několik koncertů bylo ale super i od českých interpretů, bavilo mě, jak na sto procent zvládali show, nebo že třeba umí zpívat live, což se moc nenosí. že jo..)

Já nerad předem mluvím o věceh co chci dělat, je to divný. Je toho ale snad ještě víc než minulý rok) Čeká mě práce na dvou projektech, ale ne jako rapera. Měl bych se starat o promo, termíny a reklamu, jsem na to docela zvědavý. Sám bych rád docela brzo dodělal další mixtape, tentokrát zase jinak, ten už je „na cestě“, myslím na pár singlů a pár věcí, o kterých mluvit nebudu. Mám toho v plánu dost, hodně toho udělat musím, a hodně bych zase udělat měl. Budu se snažit toho realizovat co nejvíc, stihnout to, dělat dál a neposrat se z toho, aaa…) čau.

KSI

Rok 2009 byl pro mě rozhodně zajímavý. Stalo se hodně věcí, které pomohli vidět zase jiné věci líp. Většinu roku pracujeme na nové desce, spolu s tím jsou spojené moje kladné pocity z této časové osy. Práce na desce umožnila seznámení s novými lidmi, prohloubení vztahu s těmi, které mám vedle sebe, a hlavně přinese nový pohled na klasické otázky, ale i na hlubší tématicky složité podměty, které mě řekněme trápí.

Jako jeden z největších hudbeních zážitků letošního roku, je pro mě určitě Hip-Hop Kemp, a to jmenovitě koncert kapely La Coka Nostra. Spojení lidí jako Ill Bill z ex Non Phixion, House of pain a Dj lethal, jsem si rozhodně nechtěl nechat ujít. Potom co jsem měl naprosto naposlouchané skladby z nového cd, s očekáváním stojím pod pódiem v Hradci Králové, a musím jen říct, že finální koncert byl pro mě nad očekávání!! Kromě samotných skladeb La coka nostra, jsem sylšel i Black helicopter od N.P. jako v roce 2006 nebo House of pain největší hity se kterýma se vrátíš časem… Respekt

V roce 2010 je primární křest nového alba REMAKE, které spatří světlo světa začátkem února 2010. Objeví se na něm řada hostů, o kterých můžu teď jen říct, že se máš na co těšit. Bude to takové ohlednutí za rokem 2009. Pozitivní, negativní, neřeším, bude to pravdivé. V podstatě je to práce roku 2009, takže bych to rád zahrnul to tohoto roku, bohužel prostředky nedovolili vydání do konce roku, a tak posouváme termín na únor. Dění roku 2010 bude podle mého názoru ovlivněno vydáním desky, proto těžko říkat jaký bude. S jistotou ale můžete čekat nové a nové věci z našeho kraje.

Kenta

Byl to pro mne rok velkých změn a převratů. Jak v osobním životě a mých sportovních aktivitách, tak v hudbě. Na začátku roku jsem ustoupila své solo kariéře a dávali jsme dohromady projekt Dezerterz (www.bandzone.cz/dezerterz), který byl z osobních důvodů přerušen a uvidíme co s ním bude dál. No a od září působím v kapele SilesiJah All Stars, což je asi největší převrat. Děláme reggae, ragga, dancehall, reggaeton a mícháme do toho všechno možné. Máme za sebou už dva koncerty a jsem víc než spokojená. Není to jen o tom, že hraní s živou kapelou je pro mě naprosto naplňující, ale taky o jiné komunitě lidí právě kolem téhle hudby, ve které se cítím mnohem líp. Stránky zatím žádné nemáme, kvůli nahrávkám, ale to by se mělo během ledna změnit.

Tak myslela jsem si, že to bude koncert Lady Sovereign na HH kempu, ale už v jeho průběhu jsem zjistila, že na tohle jsem asi málo punk! Pak je pro mě každý rok velkým hudebním svátkem koncert United Flavour, protože podle mě je to minimálně u nás kapela s nejlepším živákem. No a pak to byl náš druhý koncert s kapelou 18.12. v Marley. Neuvěřitelný pocit s kapelou v zádech a plným klubem, který s vámi zpívá refrén skladby, která vznikla před týdnem!

Za prvé se snad konečně dokopu k „vydání“, jak já říkám, zbytkového ep Kenta-č-diss. Budou na něm věci, které vznikaly po prvním ep Do roka a do dne. Chci to jen udělat lehce oficiálně s tiskovkou a celé bude volně ke stažení. Prostě nechci, ať mi to umře doma, když už sem to jednou nahrála. Prioritně ale budu pracovat na věcech s kapelou a budem objíždět koncerty. Takže všechny zdravím a přeji vše nej do nového roku!

Fosko

Rok 2009 pro mě byl hodně studijní, hektický, z části pracovní, ale na druhou stranu i zábavný a nakonec i odpočinkový. A taky utekl zase o něco rychleji, než ten předchozí. Samozřejmě jsem dělal beaty, něco jste mohli slyšet – naposledy třeba na albu Lary303 – jinak do šuplíku + nějaké ty remixy.

Jestli se otázkou myslí festivaly, tak léto jsem ztrávil v kanclu a pak u moře, fesťáky jsem letos ozevlil. Pokud jde o CD´s, tak asi Dual Shock od MR, letošek mi nepřišel rapově tak dobrý jako rok 2008.

V roce 2010 ode mě můžeš očekávat produkce na projektech různých lidí, nejdříve asi na EPčku od Hirs Skład, kteří už svoji desku ohlásili. Jinak bych chtěl dotáhnout do konce vlastní projekt s hosty na majku. V současnosti je to ve fázi příprav, domluv a prvních nahrávání, podrobné info se dozvíš včas;)

DJ Lowa

Pro mě rok 2009 byl rokem odpočinku a rozhodování. Krom toho, že jsem posbíral nějaké tituly v DJ soutěžích se nic speciálního neudálo. Spousta odehraných mejdanů, rádiové pořady, nějaké scratchové hostovačky a hledání nových směrů, ve kterých bych se mohl realizovat. Ale hlavně v druhé půlce roku jsem opustil ČR, cestoval a nabíral inspiraci, nové nápady a energii do další tvorby.

Určitě koncert Macy Gray. Mám všechny její alba, ale to co předvedla v Praze bylo neskutečné. Pokud bych měl zmínit nejhorší událost, je to určitě úmrtí Michaela Jacksona. Pro mě hodně znamenal!!!

Tento rok rozhodne, jestli se budu věnovat nadále Djingu a moderování na plný úvazek nebo jestli si koupím oblek, čísnu číro a půjdu dělat nějakou poctivou práci. Končím vysokou školu, tak chci tento rok do všeho dát maximum, protože to může být můj poslední rok, kdy si budu moci dovolit věnovat čas a energii tomu, co mě nejvíce baví. Takže čekejte, že letos budu hodně pilný!!!

HIRS sklad

Rok 2009 był rokiem przełomowych,zac­zeły sie powazne prace nad naszym albumem, współpraca z producentami Expe, Fosko, Kenny Rough i z naszym ziomeczkiem Dj Milkiem. Duzo koncertów w Polsce jak i w Czechach dały nam olbrzymi rozwój, i powiększyły sie nam przy tym skillsy. Poznanie naszych ziomeczków z Katowić FatCapRap, ta współpraca jeszcze nie zaowocowała, ale napewno zrobimy na następny rok jakiś wspólny kawałeczek albo nawet projekt. Ogólnie rok 2009 był dla nas waznym przełomowych rokiem.:)

Naszym największym osiągnieciem było nakręcenie teledysku z Khomatorem "Silezja Unja"i myślimy ze praca w studiu dała nam niesamowitego powera do tego zeby zrobić krązek. Masa koncertów i melanzy spędzonych w gronie z ludzmi w temacie. Pozdro Ziomeczki:)

Bedzię to album 9 kawałkowy,i na­pewno teledysk i myslimy ze duzo goscinych występów na róznych płytach które dopiero wyjdą albo są w planach. Moze jak sie uda to kolejną płyte, ale to wszystko jest dopiero w planach. Do Zobaczenia na koncertach! Hirs Oko Rapy!!Big Up!!!

El. Bajto

U mě to přes rok s produkcí vypadalo tak, že se mi na moje mpc neprášilo a hodně svého času, jsem trávil nad desítkami beatů. Některé můžete slyšet během nového roku na projektech mých přátel. Co se týče rapu, sleduju teď spíše polskou scénu, ve které mám své favority, je velká a vycházejí tam pořád kvalitní věci. Bylo tomu tak i tento rok, takže mi přinesl plno překvapení. U domácích musím zmínit Label Repromanifest a kreativitu lidí v něm, co se například týče dělání nových věcí, hraní koncertů a organizování různých akcí, které se povedly. Snad to tak půjde dál a bude to jen a jen lepší. Mimo to byl pro mě skvělý i v jiném elementu hip hopu. Kdo se mnou zažil, ví.

Tak těch bylo více, ale nejsilnější zážitek z vystoupení, byl pro mě koncert Hi-fi Bandy v Havířově. I přes to, že účast návštěvníků nebyla zrovna bohatá, kluci dali ze sebe plno energie a show na výbornou.

Spolupráce se Safari, Khomatorem nebo Hosté od jinud, na jejich připravovaných albech. Kromě toho chci začít pracovat na svém producentském albu, které bych chtěl vydat v tomto roce, tedy 2010.

Tagy: Khomator, Ravenak, Lowa, Ryes, Neas, Safari, Kos, Adyos, KSI, Fosko, Hirs sklad

Rubrika: Články, 1. ledna 2010, KhomathorKomentáře

07.30 - 2. ledna 2010

dobra prace.  

.


13.15 - 2. ledna 2010

dodatek  

jen dodám, že pokud chcete rozhovor i s fotkami dotyčných oslovených, najdete je zde:

http://www.khomator.com/index.php?…


16.57 - 2. ledna 2010

:))))  

Tak to sem se i posmál hej.největší šlehu tam má Kosák a panebože kolik je tomu Ravenákovi 12 let?:)))))


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama