METANCITY – nejen Hip hop

Yellowman: Místo Mikuláše přiletí v prosinci jamajská legenda dancehallu

Po neuvěřitelném koncertu The Congos přijede letos do Prahy ještě jeden jamajský veterán. Lucerna Music Bar ve spolupráci s portálem JahMusic a Beat promotion vás zvou na českou premiéru legendy jamajského dancehallu osmdesátých let, který svým stylem zásadné ovlivnil další dění v reggae i hiphopu.

V letech 1981 až 1984 byl Yellowman nezpochybnitelnou jamajskou jedničkou a prodával více desek než kdokoli jiný. Jeho popularita na Jamajce dokonce přesvědčila americkou společnost CBS Records, aby s ním jako prvním dancehallovým umělcem (!) uzavřela kontrakt. Ačkoli to nevedlo k velkému komerčnímu úspěchu, jeho hudba se dostala ke správným lidem a velmi ovlivnila rodící se hip-hop. Winston Foster aka Yellowman to ale rozhodně neměl jednoduché.

Narodil se jako albín a těsně po narození se stal sirotkem, který pro svou barvu kůže a vzhled žil v ghettu na okraji společnosti. Přesto se mu jeho trefnými texty plnými humoru a jedinečného stylu povedlo překonat předsudky a prorazit na výsluní. Přes svůj zdravotní handicap má za sebou přes padesát alb, a přestože nedávno bojoval s rakovinou, stále má sílu na dvouměsíční turné s kapelou po celé Evropě. Pražský koncert bude jedinečnou možností vidět a slyšet tohoto veterána naživo!

Před a také po koncertu podpoří tento jamajský večer pražská Peeni Walli Crew feat. Mr. Cocoman a jejich hosté. Jeden z nejrozjetějších pražských soundů, který má ve svém vinyl boxu neuvěřitelné množství vzácných dubplates (speciální nahrávky od zpěváků přímo pro konkrétní soundsystém) bude o několik dní předtím soutěžit o trofej v rámci reggae clashe Proti všem. Jejich šance na vítězství rozhodně nejsou malé, takže nedělní support pro jamajskou legendu bude dost možná velkou oslavou vítězství.

Každopádně to bude velká reggae party plná skvělé muziky a legrace. Nenechte si ujít!

Tagy: Yellowman, Lucerna Music Bar, Winston Foster, Peeni Walli Crew, Mr. Cocoman

Rubrika: Články, 29. listopadu 2009, LomeshKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama