METANCITY – nejen Hip hop

Ples Es: Česká funky legenda J.A.R. po šesti letech opět ve Stounu / Soutěž

Populární funky kapela J.A.R. pokračuje v narozeninovém turné po Česku. Dvacáté narozeniny oslaví se svými fanoušky ve pátek 27. listopadu ve frýdecko-místeckém Stounu.

J.A.R. v posledních letech nefungují jako klasická akční sestava, ale spíše jako příležitostné setkání předních českých jazzmanů a hudebních producentů. Protagonisté kapely Roman Holý, Dan Bárta, Michael Viktořík a Ota Klempíř se věnují hlavně vlastním aktivitám.

Každý rok se ale pánové sejdou k několika koncertům – ty letošní jsou pořádány u příležitosti dvacátého výročí vzniku skupiny. Největší akce celého narozeninového turné se uskutečnila 17. listopadu, tedy v den dvacátého výročí pádu komunismu, v pražské Lucerně. Za pár dní na to udělají J.A.R. radost svým fanouškům na severu Moravy a to jak jinak, než koncertním průřezem své dvacetileté kariéry.

Za tu dobu skupina vydala sedm řadových alb, poslední deska z roku 2006 dostala název Armáda špásu. Svým stylem se deska vrátila k rockovějším kořenům kapely. 23. listopadu ovšem kapele jako narozeninový dárek vychází vzpomínkové DVD a CD pod názvem 1989 – 2009. Název mluví za vše – deska bude mapovat historii J.A.R.

„Koncerty J.A.R. bere většina fandů jako jednu velkou party,“ podotýká k blížícímu se koncertu dramaturg Stounu Kamil Rudolf a dodává: „Myslím, že ti, kteří zůstanou doma, přijdou o hodně silný zážitek a večer plný strhující funky music.“

Kdo chce něco ušetřit, má tady jedinečnou možnost zúčastnit se soutěže, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s klubem Stoun. Otázka je jednoduchá. Zajímá nás, jak se jmenuje nejnovější skladba J.A.R., kterou určitě kapela toho večera zahraje. Odpovědi posílejte do dnešní půlnoci na soutez@metancity.com. Připojte vaše plné jméno a do předmětu třeba JAR. Výherci budou vyrozuměni.

www.stoun.cz

Tagy: ples es, J.A.R., JAR, Stoun, Armáda špásu, 1989-2009

Rubrika: Články, 26. listopadu 2009, StounKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama