METANCITY – nejen Hip hop

-123 min. vydali své páté album Dream a vystoupí s ním třikrát na severní Moravě

Vynikající soulrockové trio vedené kytaristou a zpěvákem Zdeňkem Bínou připravilo svoje páté řadové album. I nadále kapela rozvíjí svůj styl postavený na vybroušeném muzikantství a instrumentálních schopnostech všech členů. Kapela neztrácí nic ze svého rockového stylu a přidává etnicko jazzové groovy.

„Dream, ale i hraní teď, je víc pestřejší, připadá mi že si z hudbou hrajeme a ona s náma, tak jako nikdy dřív.“ Slova Zdeňka Bíny vystihují současnou podobu „minutovskového“ zvuku i přístupu na novém albu. Minuty se odpoutaly od čistě rockových postupů daleko více než dřív. Rock, jazz, funky i etno se podařilo díky neutuchající energii celého tria autorovi hudby leadru Zdeňku Bínovi skloubit do skvěle fungujícího celku. Do kapely skvěle zapadá i „nový“ bubeník Miloš Dvořáček, který přišel do -123 min. v dubnu 2008. Kapela v té době smazala napůl nahranou desku a začala znovu točit od začátku, aby zaznamenala současnou podobu kapely.

„Dream možná proto, jak abstraktní slovo to je, stejně jako hudba, a to když na koncertech pořád improvizujeme, jako by to byl symbol atmosféry v kapele.“ Sehranost a instrumentální zručnost způsobuje, že kapela nemá potřebu si do studia zvát další hosty. „Vlastně nám hostoval jen Michal Žáček na flétny, je to asi tím, že hrajeme sami až až :).“ A kapela si opravdu hraje, hraje si s náladou, energii, zvukem, melodii a jak potvrzuje album, Minuty to umějí dělat s nadhledem.

-123 min. mají velmi přesnou představu jak má jejich album znít a jsou v tom perfekcionisti. Ostatně předchozí album Mom, získalo nominaci na cenu Anděl v kategorii „nejlepší zvuk“. Kapela se tentokrát vyhnula známějším studiím a nahrávala v novém Studiu Ariston, které je fantasticky vybavené. „Tam se natočily základy a potom jsme všechno dodělali ve studiu u Matouše Godíka, jehož jsme si vybrali hlavně kvůli jeho schopnostem, vlastnostem a uším.“ Výsledná nahrávka splňuje všechny přísné požadavky kapely a zní skvěle.

Rušný rok Minut vydáním alba Dream, které vychází po čtyřech letech od posledního alba Mom, zdaleka nekončí. Trio mezi pilné koncertování, tak příznačné pro tuhle kapelu, vloží jeden speciální koncert. Sedmnáctého listopadu ve Smetanově síni Obecního domu zahraje speciální koncert se světově proslulou Pražskou komorní filharmonií. „Hrát se bude repertoár z poslední desky, plus pár překvapení. Úplná novinka to pro nás není, už jsme to všichni zažili hrát s „klasiky“, ale úlet to bude.“

Na severní Moravě se -123 min. objeví hned třikrát, a to koncem tohoto měsíce. Dnes Minuty vystoupí ve frýdecko-místeckém klubu Stolárna, den nato zase v ostravském klubu Parník a poté zavítají do Bílovce, kde zahrají v restauraci Na Střelnici.

www.indies.eu

Tagy: - 123 min., Minuty, Dream, Bílovec, Parník, Stolárna, Zdeněk Bína

Rubrika: Články, 28. října 2009, IndiesKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama