METANCITY – nejen Hip hop

RaggaMuffin: Na konce října se chystá žhavá karibská noc s MeSem a Adhamem

Během jednoho týdne se prohodilo rekordní horko s rekordním množstvím sněhu a všem nám je bezpochyby jasné že další horké dny si budeme užívat až v následujícím roce. Pokud by si ale chtěl někdo užít velmi horkou noc, může navštívit v pátek 30. října RaggaMuffin v klubu Mrkev, který navštíví DJ Adham z anglického Riddim Tuffa Soundu a Slovák DJ MeSs z trenčínské crew Ghetto Youths Sound.

Zářijový RaggaMuffin letošní klubové sezony dopadl nad očekávání dobře. S účastí přes dvě stě návštěvníků se v podstatě ani nepočítalo, a tak maďarský zpěvák JR Brown odjížděl velice příjemně překvapený. Massiv v klubu Mrkev dával Brownovi jasný signál, že je na místě, a tak Brown zpíval téměř tři hodiny.

Řijnový program bude v každém případě ze strany obou pozvaných DJ's představením nových kultur opavskému publiku. Adham reprezentuje typickou anglickou soundsystémovou kulturu. Daddy Freddy, Tenor Fly, General Levy, Top Cat, YT, Bongo Chilli a jiní ostrovní zpěváci jsou typickými zástupci digital dancehallu, kteří nechybějí v Adhamově selekci. Začátky jeho DJingu sahají do roku 2004 kdy se přestěhoval do skotského Edhinburgu. Tehdy měl záměr koupit si laptop a začít produkovat vlastní tekno. Osud tomu ale nechtěl a Adham se potkal s reggae selektorem a podlehl kouzlu černému vynilu, jamajské hudbě a kultuře sound systémů. Adham je zakladatelem edhinburgské crew Riddim Tuffa Sound, která se momentálně skládá z pěti členů a kromě organizování vlastních večírků se věnují i produkování vlastní hudby a nahrávání dubplatů.

DJ MeSs ze slovenského Trenchtownu začínal hrát v roce 1999 hip-hop a r'n'b. Jeste v tomto roce navštívil Jamajku. Místní kultura na něj zapůsobyla natolik že až do dnešní doby zůstal u hraní reggae a dancehallu. DJ MeSs je zakladatelem trenčínského soundu Ghetto Youths a mimo jiné organizuje kromě večírků třeba clashe nebo Dancehall Queens. MeSs je prvním a momentálně jediným selektorem na Slovensku hrajícím karibský styl soca (soul of calypso). Na myspace DJ MeSse můžete stahovat několik mixtapů a nebo si jej poslechnout naživo v klubu Mrkev.

Mejdan začíná před devátou hodinou kdy vystoupí domácí opavsko-ostravský sound Wicked Sound Bwoys. Takže pátek 30. října od 21.00 hodin startuje další RaggaMuffin, tentokrát s pořadovým číslem deset.

Tagy: RaggaMuffin, DJ Adham, DJ MeSs, Ghetto Youths, Riddim Tuffa Sound, Wicked Sound Bwoys, Mrkev Opava

Rubrika: Články, 28. října 2009, RiciKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama