METANCITY – nejen Hip hop

Festival Move 5.0 headlinuje rapper Sefyu, dárek od Francouzského institutu

Pátý ročník mezinárodního festivalu se změřuje na současné hudební trendy a představuje nejnovější mezinárodní objevy z Francie, Norska, Německa, Británie, Česka, ale také Slovenska. Multižánrový festival Move chce představit domácímu publiku to nejlepší, co právě vzniká, o čem se mluví a na co se chodí v současné době v různým městech. Tedy to, co lze nazvat aktuální městskou kulturou.

Hlavním headlinerem je pařížský Sefyu, rapper, který letos obdržel cenu diváků ve Francii jako nejlepší hiphopový umělec. Jeho klip Molotov 4 již na YouTube shlédlo témeř šest a půl milionů diváků. Dalším lákadlem je strmě vycházející norská hvězda z Bergenu Blood Command. Dvacetiletá zpěvačka Silije Tombre vám připomíná smysl, proč vlastně žijete. Severské melodie, punk, hardcore, alternativa, to vše rozmetá ustrnulé ikony rockové hudby a donutí i tančit, alespoň tak to funguje právě teď v Norsku. Narrow Terence francouzský objev z roku 2007 představuje něco mezi francouzským Tomem Waitsem a Ennio Morricone, ve spojení s bratislavskými Longital slibují výjimečně vykomponovaný ve­čer.

La Confianza je velmi zajímavá německá novinka. Originálním cossoverem mísí rap, metal a groovy do podob, které zatím nebyly k slyšení, navíc s energií a se smysluplnými sociálně kritickými texty. Brněnští Overhype si vyšlápli podle našeho názoru správným směrem k budoucnosti, bude to jejich pražská premiéra. Tečkou Move verze 5.0 je samostatný live act pražských Hentai Corporation s londýnským progresívním DJem, hudebním žurnalistou a moderátorém v jedné osobě Benem Osbornem (Noise of Art).

Jako doprovodný program je zařazen slavný Gondryho film z aktuálního newyorského ghetta hiphoperů Block Party a Gavrasův snímek A Cross the Universe, který popisuje den po dni americké turné Justice. Tedy to, co s Vámi po čase provede šílící dav fanoušků a fanynek. “Poznejte kapely, které potřebujete znát!”

www.moveticket.cz

Tagy: Move, Sefyu, Hentai Corporation, La Confianza, Blood Command

Rubrika: Články, 13. října 2009, MoveKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama