METANCITY – nejen Hip hop

4+4 dny v pohybu uvedou unikátní hudebně-vizuální projekt Vladimíra 518

Život a tvorba jednoho z největších a zároveň nejkontroverzněj­ších českých architektů 20. století Karla Pragera bude hlavním tématem unikátního site specific projektu SPAM – Karel Gott Prager v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu. V úterý 13. října se od 21.00 hodin v bývalé budově Federálního shromáždění uskuteční hudebně-vizuální představení autorské trojice Vladimír 518, Ondřej Anděra a David Vrbík. Projekt si klade za cíl nastavit nový úhel pohledu na odkaz této významné osobnosti české architektury, která do značné míry ovlivnila podobu mnohých částí metropole.

Mezinárodní festival pohybového divadla 4+4 dny v pohybu již od počátku proslul oživováním netradičních míst uměním. Letošní čtrnáctý ročník, který se uskuteční od 9. do 16. října, ještě zvyšuje laťku nastavenou předchozími ročníky. Dějištěm série odvážných uměleckých akcí se tentokráte stane i budova bývalého Federálního shromáždění. Karel Prager, který od sklonku padesátých let formoval moderní tvář české architektury, stojí i za výslednou podobou této stavby a je tedy příznačné, že jeho život se jako hlavní téma prolíná audiovizuálním představením připraveným speciálně pro prostor Sněmovny národů.

„Chtěli bychom zbourat nebo alespoň narušit neprávem vytvořené klišé kolem osoby Karla Pragera. Podařilo se nám získat některé dosud nezveřejněné materiály a dokumenty, takže nejen projekt samotný bude pro diváky premiérou,“ říká jeden z autorů Vladimír 518.

Kromě projektu SPAM se v prostoru bývalého „Federálu“ odehrají například performance významného českého výtvarníka Jána Mančušky, adaptovaná na prostory schodiště, výtvarné a video instalace, performance a architektonické přednášky v rámci originálního site specific projektu s názvem Místa činu, interaktivní streetartový projekt Here Whilst We Walk nebo prohlídky komentované předními českými historiky a teoretiky umění i architektury. 10. října se v uměleckém baru Federál uskuteční koncert kapely Please The Trees, jejichž emotivní alternativní rock patří určitě k tomu nejlepšímu, co lze aktuálně slyšet.

Kompletní program festivalu je k dispozici na www.ctyridny.cz.

Tagy: 4+4 dny v pohybu, SPAM - Karl Gott Prager, Vladimir 518, Sifon, David Vrbík, SPAM, Ondřej Anděra

Rubrika: Články, 19. září 2009, 4+4Komentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama