METANCITY – nejen Hip hop

Magic se pokusil zachránit klasický zvuk, zjisti, jak se mu to s debutovým EP podařilo

Dámy a pánové dovolte mi, abych vám představil první projekt vydaný pod křídly Royal Flush. Než o tomto projektu řeknu pár informací, začnu trochu jinak.

Poslední dobou se slovo krize stává nejpoužívanějším slovem všude. Věci jako politika, fotbal či žurnalistika podléhají krizím, protože v těchto oblastech se stávají důležité pouze zájmy finanční. Naštěstí při krizích často přichází reakce lidí, kterým záleží na kvalitě, tradici a vývoji zmíněné politiky, fotbalu, žurnalistiky nebo hudby. A stejně jako má politika Obamu, fotbal Haška nebo žurnalistika Krause, tak má i poctivý hip-hop své zastánce.

Svůj hlas za záchranu klasického hip-hopu dává dosud neznámý pražský producent Magic, který pochází ze severního Klášterce nad Ohří. Název jeho debutového instrumentálního počinu vyjadřuje v překladu právě hlasy pokusů o záchranu klasického hip hopu a přestože se nejedná o klasický boom-bap sound, tak je EP Voices of Advances to Save Hip Hop, plné samplů a inspirací minulého století.

Ve dvacetiminutovém tracklistu se jako hosté postupně představují Jaxo z Rakouska, Lucco a Flaky – dohromady jako 2L8, zpěvačka Bety a Stanislav Hájek, který hraje v multižánrové kapele Rapa Nui na perkusové nástroje. EP od nové tváře na scéně, které si zde můžete samozřejmě zdarma stáhnout zde, vás může překvapit.

Tracklist:

01. Intro
02. Take off caps (ft. Jaxo)
03. Wavezz
04. Again & a gain
05. Dr.Jekyll & Hi-hat (ft. 2L8)
06. Fuck you, pay me
07. One love (ft. Lucco & Bety)
08. Exit (ft. Stanislav Hájek)

http://www.myspace.com/magicrf1

Tagy: Magic, The Voices of Advances to Save Hip Hop, hip-hop boom-bap, Jaxo, Lucco, Bety, Stanislav Hájek

Rubrika: Tipy, 17. září 2009, MagicKomentáře

11.56 - 18. září 2009

......to Magic  

Snažit se zachránit klasický zvuk je sice úctihodné, ale používat stejné pseudo jméno jako zesnulý Magic ( uznávaný Mc, legenda polského rapu, člen jedinečných kapel Kaliber 44 a Paktofonika ). To je doslova troufalost...... Nebo spíše neznalost.


13.23 - 18. září 2009

to neas:  

Reknu to takhle: tuhle prezdivku mam uz davno od prvaku na gymplu a nevidim duvod si svuj pseudonym menit jenom proto, ze se tak jmenoval polsky MC (Mr.Magic si taky rikat nemuzu napriklad), takze by me zajimala tvoje nahradni varianta. Nereknu kdybych si rikal Pete Rock, ale takhle si myslim, ze to je prehnane vyhroceny a troufalost nebo neznalost to z moji strany rozhodne neni.


13.47 - 18. září 2009

Možná máš pavdu  

Jde asi o to, že pro lidi kteří tenkrát tyhle kapely poslouchaly jsou to polobohové. Ve své době prostě napáchali v Polsku něco tak silného a magického o čem se mezi posluchači repu traduje dodnes. A příjde mi to právě úplně stejné jako kdyby sis říkal třeba Orion.
Vyhrocené?, Asi jo ...... Protože tak jak je Pete Rock světová ikona…tak byl Magic polská ikona.
Nech si své pseudo. Nepochybuju o tom, že mladší posluchači už ani netuší o kom je řeč.
Neber mou reakci jako narážku. Jen mi asi přišlo trochu divné, že jsem najednou uviděl tohle jméno černé na bílem.


15.01 - 18. září 2009

No problem  

Rozhodne se nechci prizivovat na slave polske ikony a nepropaguju se v polskych kruzich. Sve pseudo bych si samozrejme nechal tak jako tak, ale jsem rad, ze jsme si to vyjasnili v klidu.


00.45 - 19. září 2009

))  

ci ve tak nekdo ma nejakou prezdivku tak ji proste ma ze jo… taky se smeju ze po praze nekdo chodi a pise elvis, a takhle by sme mohli pokracovat az do aleluja ze jo… to a v graffiti se tuplem opakujou jmena, a to bys pak mohl obvinovat kazdyho jarka co si da svuj pseudonym… a pritom tech pismen v abecede zas tolik neni ze… takze jako NEAS, asi to nejsi ty ze jo)) http://farm3.static.flickr.com/…6ec18586.jpg )))))


09.55 - 19. září 2009

ne ne  

Máš pravdu …nejsem … Bohudík!!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama