METANCITY – nejen Hip hop

Boombox nechce přestat, další jméno na seznamu je Rahzel aka Godfather of Noyze

Po světě běhá spousta lidí, co se snaží dělat beatbox. Většina jich akorát prská do mikrofonu, několik jich je ale celkem dobrých a jeden je nejlepší. Jmenuje se Rahzel aka The Godfather of Noyze a krom sólo kariéry se roky tužil i jako člen hiphopového orchestru The Roots. Tuze rád se nechává fotit s pásem šampiona přes rameno a 28. října je to šťastné datum, kdy tahle beatboxová mašina prskne svůj talent i na nás v pražském Lucerna Music Baru na dalším pokračování klubové noci Boombox.

Je klidně možné, že máte mezi beatboxery jiného favorita, přesto trvám na tom, že je Rahzel určitě nejlepší a nejslavnější beatboxer na světě. Znáte snad někoho jiného, kdo nemusí chodit měřit síly na jediný beatboxový battle a přesto se nenajde nikdo, kdo by zpochybnil jeho titul „neporazitelný beatboxový světový šampion“? Neznáte. Neznáte proto, že nikdo druhý takový neexistuje. Znáte někoho dalšího, kdo by nastartoval takovou vlnu zájmu o beatbox jako jeho album Make The Music 2000 s klipem na All I Know nebo legendary interludou se zpěvem a beatem najednou If Your Mother Only Knew?

Neznáte, protože to nedal ani Doug E.FreshLodi Dodi, nedali to Fat Boys a ScratchKenny Muhammadem, kteří vděčí za svou popularitu z velké části hostovačce na téhle Rahzelově desce. Rahzel má proti všem ostatním prostě něco navíc. Možná to, že pochopil, že samotný beatbox nestačí a prezentuje se i jako celkem zdatný rapper a že má vedle zmiňovaného alba na kontě i řadu mixtapeů, nekonečnou hromadu koncertů, že se stal oním vyvoleným, kdo moderoval světové finále asi největší breakdanceové soutěže na světě Red Bull BC One a že je dostatečný pojem a dost velká celebrita, aby se s jeho jménem chtěli spojit i obří firmy jako Twix.

Rahzel dokáže naživo naložit jako nikdo jiný všechno, co se po beatboxerovi chce. Dokáže zahrát oblíbené pecky od Justinova Sexy Back přes Snoopovo Drop It Like It’s Hot, Touch It od Busta Rhymese až po Iron Man od Black Sabbath a spoustu dalších hitů tak, jako nikdo druhý. K tomu má zásobu hitů vlastních, stejně jako plnou kapsu jedinečných triků od zvuků vaší oblíbené videohry po tanec Robocopa. Zkrátka, když se rozezní těchto 130 kg živé váhy z Bronxu, nemá konkurence šanci. Přijďte se přesvědčit 28. října do Lucerna Music Baru ať na vlastní kůži pocítíte beatboxový knockout.

Navíc Rahzel, mistr plivnutého beatu nepřijede do Prahy sám. Záda mu bude krýt výborný producent a DJ JS-1, člen legendárních Rocksteady Crew, který má na kontě dvě krutá sólová alba Ground Original, spolupracuje se špičkovými MCs jako: Big Daddy Kane, KRS-One, Common, Kool G Rap, Masta Ace, Special Ed, Ill Bill, OC, Planet Asia, Casual, Prince PoetryOrganized Konfusion, Vinnie PazJedi Mind Tricks, Percee P, J-Live, Akrobatik a samozřejmě Rahzel a který sám sebe stručně a výstižně popisuje takto: "JS-1 je jedním z mála DJs v historii, kteří vydávají vlastní alba, vinylové singly, mixtapey, battle breaky i party breaky a přitom tráví dobrých šest měsíců v roce na turné, ať už s Rahzelem nebo někým jiným.“

Čest domácího předskoku se tady dostala dvojce Nasty a En.Dru, patřící do nejlepší domácí party beatboxerů Beatburger Band, která nedávno přijela ze světového beatboxového mistrovství a na krku se jim houpali stříbrné medaile z kategorie týmů. Pravidelně objíždí republiku a cestou jim dělají společnost jen dvě věci – jejich beatbox a úspěch, který s nim sklízí. Dostal je už i na předávání filmových cen Český Lev, do talk show Moniky Žilkové a teď třeba na předskakování Rahzelovi.

Více informací a vše o akci najdete na nových stránkách Boombox.cz.

Tagy: Rahzel, Boombox, Lucerna Music Bar, All I Know, En.Dru, Nasty, DJ JS-1, Rocksteady Crew

Rubrika: Články, 18. září 2009, BoomboxKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama