METANCITY – nejen Hip hop

Boombox hlásí: Dizzee Rascal je konečně tady s klubovou událostí desetiletí!

Konečně! Už roky se to tu na něj klepe jak rosol, ale nejblíže, kam se zatím Dizzee Rascal se svojí skvělou live show dostal, byl slovenský festival Pohoda. Teď už to neplatí, protože se 16. listopadu přijede předvést do Lucerna Music Baru.

Jestli máte pocit, že se nic tak zvláštního neděje, tak děje. Dizzee Rascal v Praze neznamená domácí klubovou událost roku 2009, ale rovnou jednu z klubových událostí desetiletí, kurva! Pokud jste posledních několik let nespinkali někde pod skalou, nemohli jste si tohohle týpka z Východního Londýna nevšimnout, protože byl prostě všude, ale pojďme si pro jistotu zopakovat s kým vlastně budeme mít 16. listopadu v Praze tu čest.

Dizzee Rascal není zázrak jednoho hitového singlu, ale umělec, který se pohybuje na vrcholu od své první desky Boy In Da Corner z roku 2003. Jinými slovy z toho vrcholu šest let prakticky neslezl. Nastartoval vlnu zájmu o grime music, překonal stín svého mentora jménem Wiley, aby záhy přerostl svou vlastní škatulku. Vzbudil zájem bulváru, když ho, sotva vydal svůj debut, šestkrát pobodali na Ayia Napa a stránky bulváru naplnil znovu, když mu v zácpě ujeli nervy jak Michael Douglasovi ve filmu Volný pád a začal před chlápkem, co ho vytočil, roztáčet větrný mlýn svojí baseballové pálky. Jaká je celebrita ale dokládá i to, když před zvolením Baracka Obamy americkým prezidentem tenhle historický okamžik komentoval Dizzee ve slavné show NewsnightJeremy Paxmanem. V show s kravatami a spisovným vyjadřováním vyprávěl s kšiltovkou dozadu o roli, jakou v těchto volbách hrál hip-hop a že i v UK by mohli mít v budoucnu černého šéfa…

Ale zpátky k muzice: Dizzee je neuvěřitelně všestranný, rapuje i produkuje, má úžasnou pozorovací schopnost, je neskutečně výstižný a sugestivní. Dokáže bavit jak Dave Chapelle, dokáže se chvástat jak Slick Rick, dokáže se dvořit jak středověký trubadůr, dokáže být ostrý jak pouliční řezák, z jeho skladeb na vás umí dýchnout smrad depkou propoceného trika… Dokáže úplně cokoliv a dokáže to skvěle. Dávno překonal nálepky jako rap, garage nebo grime a společné skladby si bez mrknutí oka vystřihne s Basement Jaxx, Beckem, UGK, Arctic Monkeys, Armand Van Heldenem, Shy FX, Lily Allen, Calvinem Harrisem, Fatboy Slimem nebo Davidem Byrnem z Talking Heads, prostě kýmkoliv, a že je až nebezpečně často výsledkem ultra hymna dokazuje i seznam cen, co mu doma chytají prach.

Tagy: Dizzee Rascal, Lucerna Music Bar Praha, Boombox, Boy in da Corner, grime

Rubrika: Články, 16. září 2009, BoomboxKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama