METANCITY – nejen Hip hop

Raggamuffin vstupuje do své druhé sezóny, představí více zahraničních vystupujících

Po první úspěšné sezóně reggae a dancehallových mejdanů v opavském klubu Mrkev odstartuje druhá sezóna datem 25. září. Během loňské klubové sezóny se řešil booking artist převážně operativně, bez dlouhodobé vize. Pro první polovinu následující klubové sezóny se však promotéři rozhodli booking řešit více koncepčně, a proto vám již nyní můžeme představit některé z potvrzených vystupujících…

Na prvním, zářijovém mejdanu se publiku představí slovenský sound systém Roots & Culture, který jste mohli slyšet v Bratislavě na festivalu Uprising. Za šest let svého působení mají I-man a Qtko v zásobě nemalé množství dancehallových, roots reggae i hiphopových dubplatů. Hlavním tahákem zářijového mejdanu bude nejlepší maďarský dancehallový zpěvák, Barna Toth aka JR Brown. Nenechte se zmást jeho maďarskými kořeny, Jr Brown bude určitě velice zajímavou podívanou. Kdo chce, může v jeho hlase zaslechnout určitou podobnost se Seanem Paulem.

O měsíc později Opavu navštíví selektor britsko-slovenského soundu Riddim Tuffa Adham, který na ostrovech spolupracuje jako DJ a promotér se zpěváky jako například s nejrychlejším rapperem světa Daddym Freddym, dubovým Keny Knotsem apod. O měsíc později se uskuteční bashement, na který opavští promotéři sázejí. O tom, že polská dancehallová a reggae produkce je několik kroků před námi, nás přijede převědčit JR Stress se selektou Hřebíkem, jehož album L.S.M. boří v současnosti polské hitparády.

V prosinci, před Vánocemi, se do Opavy vrátí pan DJ s velkým D, selekta Damalistik. Tento francouzský selektor a producent Roots Survival labelu, je beze sporu to nejlepší, na co můžete v Čechách narazit. Damalistik pobývá delší dobu v Praze a podílí se na mnoha českých akcích a festivalech. Po loňské nezapomenutelné show v Mrkvi jsme velice rádi, že Damalistika můžeme znovu do Opavy pozvat. Momentálně ještě neznáme jméno zpěváka, který vystoupí společně s Damalistikem. V úvahu připadá několik jmen: energická zpěvačka z formace United Flavour, Carmen, jamajský talent, který bude v prosinci vystupovat v Praze, Gavinchi nebo dancehallový pekelník z Dánska, MC Mystic.

Vzhledem k vysoké kvalitě programu a finanční situaci ve světě, díky níž není zájem o podporu akcí ze strany sponzorů, byli pořadatelé nuceni zvýšit vstup. Garantují ovšem že vstup nepřesáhne částku sto korun. V loňském roce byl moravskoslezský massiv víc než výborný a atmosféra na všech Raggamuffinech opravdu horká. Doufáme, že i nadále bude party navštěvovat alespoň stejné množství lidí, kteří si užijí opravdový dancehallový bashment se vším všudy. Pomocí Metancity.com vám i nadále budeme přinášet pravidelné novinky a reporty z akcí. Stay tuned!

Tagy: Raggamuffin, Mrkev Opava, Damalistik, MC Mystic, JR Brown, Riddim Tuffa Adham, JR Stress

Rubrika: Články, 15. září 2009, RadekKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama