METANCITY – nejen Hip hop

Grundfunk představí Madfinger s novým zpěvákem i polského DJe Boogie, poslouchej

Tradiční migrénou bohů Vás provedou DJ Maceo, Martin Mikuláš a Viktor Mašát. Těšte se na funk, soul, latino, vocal, jazz a nejchytřejší řeči. Nalaď si Radio Wave v neděli od 22.00 hodin a očekávej následující program:

Dne 2. října tohoto roku čeká českou jazz/funk/sou­l/popovou kapelu poslední krok v přerodu z jedné fáze do druhé. Na speciálním koncertu v paláci Akropolis se setkají dvě výrazné osobnosti této skupiny, dnes již bývalá zpěvačka Madfinger Markéta Foukalová a její neméně zdatný nástupce Martin Svátek. A jak takovýto přerod vznikl, zafungoval a co díky němu můžeme od kapely čekat, to vše se budete moci dozvědět v nedělním vysílání Radia Wave. Do Grundfunku totiž členové skupiny Madfinger přijdou nejenom popovídat o výše zmíněném, ale také pár skladeb naživo zahrát.

The Rebels je skupina hudebníků, která v roce 1979 natočila v rámci projektu The Rebels Session devět písní, jež se pod touto značkou chystali vydat. Všechny hudebníky tohoto uskupení moc dobře znáte pod úplně jiným názvem a jejich hudba pod kabátem The Rebels vám tak jistě nepřijde neznámá. O koho se jedná a proč budou právě oni náplní pravidelné rubriky Groove Window, tak na to si musíte počkat až do nedělních pozdně večerních hodin!

Ve druhé hodině přivítáme ve studiu vzácnou návštěvu z Polska. DJ Boogie – muzikant, DJ a producent vlastním jménem Marcin se muzice věnuje již od svých mladých let. V dětství navštěvoval hudební školu, kde se učil na klavír, postupem času dával přednost hře na kytaru a navštěvoval různá místa, kde se scházel s dalšími muzikou zaujatými lidmi. Díky těmto dýchánkům se v letech 1997–98 přidal ke studentské kapele Danse Macabre. S blížícím se rokem 2000 a po nasbírání zkušeností s kapelou Danse Macabre zakládá svou vlastní formaci Brakdanych, inspirující se rockovou hudbou sedmdesátých let. V této kapele skládal texty i muziku, zpíval a hrál na kytaru. Brakdanych měli úspěchy a každý víkend někde koncertovali. Nahráli i demo, které se hrálo v polských rádiích.

V roce 2002 propadne kouzlu jazzové, funk a soulové muziky. Začíná si kupovat desky a jako jeden z prvních DJs v rodné Poznani hrát tyto styly. Neznalému publiku představuje funk, soul a boogaloo a po prvních úspěších se rozhoduje nahrát první mixtape, který představí v poznaňském radiu Mercury. S kufrem plným hudebních rozmanitostí začníná vystupovat po celém Polsku a šíří mezi lidi funkovou vlnu.

Takže nezapomeňte, v neděli od 22.00 hodin v pořadu Grundfunk na Rádiu Wave.

Tagy: Grundfunk, radio Wave, DJ Boogie, The Rebels, Madfinger, Martin Svátek, Markéta Foukalová

Rubrika: Tipy, 11. září 2009, GrundfunkKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama