METANCITY – nejen Hip hop

Mayer Hawthorne dnes debutuje, A Strange Arrangement jako hudba od srdce

Když jsme jako první v Česku věnovali MayerHawthor­neovi samostatný článek, věděli jsme, že před námi stojí osobnost hvězdného formátu. Když jsme mu po vídeňské zastávce Stones Throw Europe Tour předpovídali zářivou kariéru, věděli jsme, že nemluvíme do větru. Dnes máme 9. září 2009, magické datum, které je jako stvořené pro zásadní věci. A právě dnešního dne se začíná oficiálně prodávat Mayerovo debutové album A Strange Arrangement. Co bychom to byli za hudební magazín, kdybychom o této události neinformovali.

Mayera Hawthornea, DJe, multiinstrumen­talisty a především vynikajícího zpěváka, je všude plno. Zaslouženě. Shlíží na nás z obálek časopisů, prestižní weby s ním dělají rozhovory a kulturní rubriky se začínají plnit nadšenými ohlasy. Koncerty má naplánovány do konce roku a často jsou vyprodány dlouho dopředu.

Netvrdím, že Hawthorne přináší něco nového, že dělá něco, co ještě nikdo předtím, že je jedinečný v historii populární hudby. Přesto svou inspirací klasickým soulem z vydavatelství jako Motown či Stax dokázal přesvědčit tisíce a tisíce lidí, že muzice rozumí a dělá ji od srdce, což v kontrastu se soudobým obsazením hitparád působí jako balzám na uši. Přestože se Mayer shlédl v retru, jeho tvorba je aktuální, poněvadž čerpá z vlivů, které jsou nadčasové.

Jeho první album obsahuje celkem čtrnáct stop, včetně úvodní Prelude, hit singlu Just Ain’t Gonna Work Out, cover-verze Maybe So, Maybe No a bonusového tracku Love Is Alright, kterou ve Vídni ukončil své úžasné vystoupení. A Strange Arrangement vychází jak ve formátu CD a dvojvinylu, tak MP3. Kdo máte rádi upřímnou muziku s duší, Mayer Hawthorne je vaše volba. Album máme, nezbývá než doufat v jeho koncert u nás.

Mayer Hawthorne – A Strange Arrangement

01. Prelude
02. A Strange Arrangement
03. Just Ain't Gonna Work Out
04. Maybe So, Maybe No
05. Your Easy Lovin' Ain't Pleasin' Nothin'
06. I Wish It Would Rain
07. Make Her Mine
08. One Track Mind
09. The Ills
10. Shiny & New
11. Let Me Know
12. Green Eyed Love
13. Love Is Alright (Bonus Track)

Stones Throw

Tagy: Mayer Hawthorne, A Strange Arrangement, Stones Throw, Maybe So, Maybe No, Just Ain't Gonna Work Out

Rubrika: Články, 9. září 2009, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama