METANCITY – nejen Hip hop

Battle of the Year se vrací po letech do Česka, bboys a bgirls přihlaste se na kvalifikaci

Battle Of The Year je bezesporu nejprestižnější světový b-boy crew contest, jehož finále se každoročně koná v německém Braunschweigu. K tomu, abyste si mohli v tomto finále zatancovat, je však třeba projít sítem preselekcí. Oficiální kvalifikace pro Českou republiku naposledy proběhla v roce 2006 v pražské hale Folimanka pod taktovkou Jindry Hese. V následujících letech ji nahradila akce s názvem Floormaster, kterou čeští tanečníci mohli poprvé navštívit v roce 2000.

Poslední dobou se však stále více šuškalo o tom, že Battle Of The Year by se mohl opět vrátit do Česka a my dnes můžeme s velkou radostí potvrdit, že tomu tak opravdu bude. Kvalifikace na Battle Of The Year 2010 tedy Českou republiku nemine.

Tato zpráva však nemusí těšit jen české b-boys, kvalifikace totiž proběhne současně pro Českou i Slovenskou republiku. V jeden den a na jednom místě se tedy setká absolutní špička česko-slovenské break dance scény, aby předvedla, že b-boying stále žije.

BOTY 2010 CZ + SK se plánuje na poslední březnový víkend. České a slovenské b-boy crews tedy mají více než půl roku na to, aby vymyslely a natrénovaly takovou show, která bude mít šance uspět nejen na domácí půdě, ale také na následném BOTY South East Europe. Přišel čas ukázat, že b-boying má v Česko – Slovensku nejen tradiční legendy, ale také nové objevy, které dokáží tento neodmyslitelný element hip hop culture povznést zpět na vrchol diváckého zájmu.

Inspirací pro všechny může být mj. i mezinárodní finále letošního ročníku Battle of the Year, které proběhne v sobotu 17. října 2009. Kde jinde než ve Volkswagenhalle v Braunschweigu (Německo). O titul se tam poperou nejúspěšnější crew ze všech jednatřiceti letošních kvalifikací. Ty se konaly (resp. stále ještě konají) po celém světě vč. např. Tel Avivu, Singapuru, Bankoku, Hanoi nebo Kapského města.

Další informace o připravovaném BOTY 2010 CZ + SK, včetně prestižní zahraniční poroty, doprovodného programu, atd. vám budeme přinášet postupně, už teď ale můžete začít vymýšlet svou show, se kterou si získáte respekt nejen u ostatních b-boys, ale i u široké veřejnosti. Ukažte, že na to máte!

Tagy: Battle of the Year, Battle of the year 2010, kvalifikace, BOTY

Rubrika: Články, 11. září 2009, DejvKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama