METANCITY – nejen Hip hop

AND1 poprvé u nás, přijďte na basketbalovou exhibici roku s Vecem, H16 i Tinou

Basketbal. Sport, který je u nás rok od roku populárnější. Svědčí o tom třeba nadšená atmosféra při nedávných kvalifikačních zápasech české reprezentace na mistrovství světa. Ještě bouřlivější atmosféru ale zažijete, pokud se 17. září vydáte do pražské Tesla Areny na show slavného basketbalového výběru AND1. Co všechno pod basketbalovým košem dovedou, uvidíte v rámci tří exhbičních zápasů, které začnou v 18.00 hodin.

Vše začalo videokazetou AND 1 Mixtape se sestřihem z newyorských basketbalových hřišt, distribuovanou v obchodech basketbalové značky AND1. Hlavním představitelem byl Rafer „Skip 2 My Lou“ Alston, tehdy náctiletý rozehrávač (letos nastupoval v základní pětce finalistů NBA Orlanda Magic). Rafer při hře předváděl s míčem neuvěřitelně kreativní, divácky velmi atraktivní kousky a úspěch Mixtapu se dostavil prakticky okamžitě. Začalo hledání dalších hráčů s podobným sportovním talentem a smyslem pro show a vznikl celý tým AND1, který začal se svou Mixtape Tour objíždět a vítězit na exhibičních utkáních ve velkých amerických městěch, vždy proti tamnějšímu basketbalovému tý­mu.

AND1 Mixtape Tour se během pár let rozrostla na desítky zastávek nejen ve Spojených státech, ale i v zámoří a AND1 si tak připisují mamutí podíl na celosvětové popularizaci streetballu. Hráči AND1 nejen že na hřišti předvádějí skvělou sportovní show, ale zároveň se jim povedlo vytvořit kolem sebe magickou auru – tým totiž prakticky neustále vítězí! Zápasy a Mixtapes AND1 nejsou “pouhou” sportovní exhibicí se spoustou geniálních triků s míčem. AND1, to je také hip-hop a to z dílny těch nejlepších! Již řadu let se o muziku na zápasech a Mixtapes AND1 starají takoví umělci jako X-Zibit, Method Man, Snoop Dogg, Busta Rhymes, M.O. P. a další! Ani v Praze tomu nebude jinak, těšit se můžete na hiphopové kapely a DJs.

Více o domácích umělcích a obecně o programu celé akce se můžete dočíst níže.

AND1 Prague Program:

Dětský kemp:

Jako první si na své přijdou ti nejmladší hráči a fandové basketbalu – právě jim (bez rozdílu pohlaví, zvaní jsou všichni ve věku 10 – 14 let) je určen výukový kemp s vybranými hráči AND1, který začne v 15.00 hodin. Účastníci kempu si budou moci za asistence hráčů AND1 procvičit práci s míčem, házení na koš, pohyb na hřišti. Kemp není určen výhradně pro děti s basketbalových klubů, ale pro všechny malé sportovce.

Předzápas:

Basketbal a hiphop? To je jeden svět, jedna komunita. Proto se v rámci doprovodného programu můžete těšit také na DJ sety a vystoupení špičkových projektů CZ/SK rapu. A aby toho nebylo málo – část účinkujících nastoupí proti týmu AND1 v předzápase jako členové Tina Teamu. Kromě mnoha jiných se během večera a v Tina Teamu představí členové H16, Vec, DJ Kappa a samozřejme Tina.

Hlavní exhibiční zápas:

V rámci hlavního exhibičního zápasu se s týmem AND1 utká výběr TOP 10 družstva Mattoni Národní basketbalové ligy BK Synthesia Pardubice. Jmenovitě to budou tři američtí hráči Derek Wright, Marcus Arnold a Maurice Hampton – nejlepší střelec Mattoni Národní basketbalové ligy za sezónu 2008 – 2009, dále člen basketbalové reprezentace České republiky Petr Bohačík a jeho spoluhráči Pavel Harčár a Jan Špaček. A v neposlední řadě tento tým proti AND1 podpoří také česká streetballová legenda – Patrick Nguyen.

Streetball Battle:

Dalšími, kdo během večera dostanou šanci změřit síly s teamem AND1 budou čerství vítězové Pražského mezinárodního streetbaloového poháru a zároveň 1. team české streetballové ligy Usur-Pators***. S **AND1 sehrají streetbalový zápas a diváci tak budou mít možnost srovnat basketbalový (5 hráčů v každém družstvu, hraje se na 2 koše) i streetballový (3 hráči v každém družstvu, všichni hrají na 1 koš) způsob hry.

Tagy: AND1, Praha, basketbal, Tina, Vec, DJ Kappa, H16

Rubrika: Články, 8. září 2009, AND1Komentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama