METANCITY – nejen Hip hop

B-Real v hávu zelenýho dýmu a největších hitů / Reportáž z Insane Boombox

Náhoda tomu chtěla, že jsem se poslední srpnový den rozhodl oslavit konec letních prázdnin ve společnosti lebek a dýmek. V Lucerna Music Baru byl naplánován další díl ze série akcí Boombox, tentokrát s poměrně výmluvným přívlastkem Insane, který upozorňoval na obsah večerního dění. Jak moc dobře víte, toho večera tam dorazil sám B-Real ze Cypress Hill, jenž vlastně nebyl tak úplně sám, společnost mu dělali legendární Julio G coby přirozeně DJ a Young DeTangled Thoughts v roli hypemana. K tomu si připočtěte předkapelu v podobě léta spřátelených Psycho Realm, respektive Sick Jackena, kteří všichni dohromady mají společné vzhledem k posledním dnům především jedno, a sice B-Realův debut Smoke N Mirrors.

Kolem něj se pak také točilo dění Insane Boomboxu, nicméně samozřejmě došlo i na avizované klasiky z repertoáru Cypress Hill, jejichž nadcházející album Rise Up bylo často také zmiňováno. Těžko říct, co od v pořadí desáté desky této veleslavné kapely očekávat, ovšem pokud bych si měl udělat obrázek pouze na základě B-Realova vystoupení, musím přiznat, že určitě je na co být zvědavý. Jinými slovy, Insane Boombox se vyvedl lépe, než většina z nás čekala. Překvapivá byla především vysoká účast fanoušků, kterých bylo podle pořadatelů na místě asi devět set, což znamená vůbec největší počet od oslavy narozek Malého velkého RobaLittle Brother jako třešničkou na dortu. Tento fakt se bezesporu promítl i do atmosféry celé show, a to i navzdory mírnému zpoždnění.

Psycho Realm se uvedli kolem jedenácté hodiny a začali hned zostra. Z jejich tvorby znám akorát první stejnojmennou desku, přičemž i s rozpoznáním jejích skladeb jsem měl ze začátku problémy. Na vině bylo špatné ozvučení, které postrádalo snad vše, co lze s kvalitním poslechem spojovat s výjimkou basů, které však byly tak hutné, že před vstupem do sklepení měla být umístěna tabulka varující před opatrností u lidí se slabým srdcem. Takovou masáž nedostal ani Michael Jackson. Ale zpátky k věci: Psycho Realm s přísným pohledem a vážnými pohyby po pódiu připravili Lucerně výbornou energickou show, kterou si dozajista užili i ti, již museli postávat kvůli nedostatku místa na baru. Kdyby si každý zámořský rapper přivezl vlastní předskokany, možná bychom o nic nepřicházeli, ba naopak.

Po čtyřiceti minutách se po jejich boku objevil senior B-Real, aby zajel společnou věc se svými někdejšími-současnými chráněnci, plus Sick Jacken dorazil pak ještě jednou na hostovačku v Psycho Realm Revolution. Jinak scéna patřila především Young Deovi, kterého bylo všude tolik, že se zpočátku snad mohl zdát B lehce přehlédnutelný. Nicméně když došlo na první klasiku When the Shit Goes Down z šestnáct let starého kultu s názvem Black Sunday, rázem bylo evidentní, kdo je mistr zdejší ceremonie. Průřez zvláště starší tvorbou Cypress Hill potěšil nejednoho skalního, neofily zase určitě dostaly bomby typu prvního singlu Fire ze Smoke N Mirrors anebo ukázka z aktuálních Soul Assassins. Každopádně s největším ohlasem se ale pochopitelně setkaly šlehy jako závěrečná Insane in the Brain.

Jak se pak Tucovi hrálo v tak divokých podmínkách anebo koho proboha napadlo podávat pití na takové akci s takovou návštěvností ve skle, to už vám bohužel neřeknu. Pokud však jde o muziku, myslím, že nikdo toho večera neodcházel nespokojen. Wu-Tang je sice Wu-Tang, ale „Cypress Hill“ ukázali, že zájem o ně je v řadách českých posluchačů v podstatě srovnatelný. A všechna vystoupení samosebou na úrovni, poctivý rap se vším všudy.

Tagy: B-Real, Psycho Realm, Young De, Sick Jacken, Insane Boombox, Lucerna Music Bar, Smoke N Mirrors

Rubrika: Reporty a fotky, 3. září 2009, RavenakKomentáře

20.22 - 6. září 2009

Pravda, pravda…  

Zvuk příšerný, ale atmosféra mazec, nádhera!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama