METANCITY – nejen Hip hop

La Coka Nostra odehrála velké finále, ale zajímavých jmen přinesla sobota víc / Report

Máme tady reportáž z posledního dne letošního ročníku festivalu Hip Hop Kemp. Dozvíte se, jak se nám líbil B.o.B., nelíbila Moja reč, co takový půl hodiny hrající Termanology, zda Camp Lo dali Luchini a samozřejmě, jak to skončilo s La Coka Nostra. Tohle všechno a mnohem více, poslední den Kempu a naš reportáž z něj je tady.

Poslední den zahájil Prinz PI, zřejmě nutnost německého jména pro návštěvníky zpoza západních hranic, přesto jeho koncert potěšil i domácí nadšence. My jsme se nicméně poprvé zastavili až už B.o.B., atlantského rappera s kytarou, který dorazil s živou kapelou, aby společně zahráli, snad by se už dalo říci, tradiční směs všeho možného od reggae přes rock až po závěrečný funk, vše samozřejmě s nezbytnou dávkou hip-hopu. Vlastním jménem Bobby Ray se proslavil ve skladbě od T.I. On Top of the World, jehož part na koncertě také zahrál. Celkově byla možná škoda, že se B.o.B. nedočkal lepšího času, protože tahle show byla pro masy jako dělaná. Bobby na pódiu působil skromně, kázal o dobrém způsobu žití a tu a tam se pouštěl do rádií a hudebního průmyslu. Slušné, určitě do budoucna slibné.

Následovalo vystoupení Mojí reči, u kterého nechyběl ani Greg Delcore, jehož práce měla nemalý vliv na kvalitu desky Dual Shock. Z té se také na Kempu výhradně hrálo, čemuž se ani moc nelze divit, protože deska je to na české poměry nadmíru povedná. Co se však nepovedlo, bylo vystoupení MR. Nevím, zda za to mohla celková únava, se kterou se v sobotu potýkal každý z nás, anebo se kluci pustili do party, jak to umějí jen oni. V každém případě jim to naživo ten den nešlo a nešlo. Delikův hlas byl úplně jinde než na desce, Supa se snažil, ale také dohromady žádná sláva. Celý koncert působil tak nějak unaveně až utrápeně. Doufám, že šlo jen o výjimku.

Pak došlo i na nás a od hlavní stage jsme se vzdálili. Přišli jsme až na oblíbence DJ Premiera, Termanologyho. Ten zahrál jeho nejznámější tracky z alba Politics As Usual a svou energickou show dostal lidi do varu, i když na jeho neustálé „Make some noise“ už jen málokdo měl sílu odpovídat. Koncert netrval ani půl hodiny, ale zase měl vše, co si od trueschoolového hip-hopu můžeme přát. Ostatně ten den by se asi těžko jen někdo zlobil. Po něm přišli na řadu chlapci z Jihlavy – Pio Squad – a jejich překvapivá show s velkým S i všemi dalšími písmeny. Lidí sice po Termovi o poznání ubylo, ale kluci si to užívali ve velkém a nebál bych se říci, že zajeli svůj nejlepší koncert. Show, propracovaná do nejmenšího detailu, hezky odsýpala, jednotlivé pecky na sebe přesně navazovaly, došlo na největší hity a spousta z nich ještě zůstala v záloze, jednoduše výborný koncert, který jsem si užil tak jako dlouho žádný. Big up!

Devin the Dude a spol. z Jihu vám řekneme jen to, že zpívali, a o Camp Lo zase jen to, že tihle muži v košilích a kravatách dali na závěr nestárnoucí hitovku Luchini, kterou navíc jejich pohledná DJka uvedla její samplovací předlohou. Celkově to bylo příjemné vystoupení, možná spíše fanouškovského rázu, ale kolem a kolem určitě potěšilo nejednoho z přítomných nadšenců do klasického zvuku. Kontrafakt to samé co Indy & Wich v bledě modrém, tatáž show, ale jako vždy fungovala a lidi si ji užívali, co jim poslední síly stačily. Přejeme jim to.

A tímto se dostáváme k velkému finále v podobě La Coka Nostra. Velké bylo, jak tím, co se odehrávalo na stagi, tak tím, jak to vypadalo pod ním. Na místo totiž dorazili snad všichni návštěvníci Kempu a poprvé to vypadalo jako na předcházejících ročnících, kdy lidí bylo znatelně více a pod pódiem těsněji. Každopádně, La Coka Nostra, to je hlavně Ill Bill a Everlast, taky trochu Slaine a DJ Lethal, dohromady skladby jak od jednotlivých členů a jejich kapel, tak novinky z desky A Brand You Can Trust. Původně jsem odcházel z koncertu s tím, že to přece nemůže být všechno. Nakonec jsem ale usoudil, že takhle jako při Jump Around nebo CIA Is Trying to Kill Me jsem si dlouho nezaskákal a že ani ostatní věci, zejména That's Coke, vůbec nebyly špatné. Právě naopak. Jinými slovy, jo, takhle vypadá finále se vším všudy.

Inu, co říci závěrem. Klasické, že se letošní Kemp relativně vydařil, Toi Toi mohlo být v areálu kapánek víc, na to kolik se v něm pohybovalo přes den návštěvníků, přestože se na akci nedostavilo tolik lidí jako v minulých ročnících. Člověk se nedočkal natolik předražených jídel jak se tomu stalo v minulosti. Zádrhelem, co se týče stravování, byly tzv. hip hop money, což byl opravdu výmysl největšího kalibru a mnoho lidí na něj nadávalo, jelikož to snižovalo komfort při obstarání nějakého dlabance a při nevyčerpání jednotlivých hh money i mnohdy nevítaný suvenýr s obrázkem Michaela Jackson, Lady Sovereign (v tom lepším případě) anebo dalších známých tváří. V neposlední řadě je nutné zmínit počasí, které se vydařilo a Kempu se vyhnula avizovaná průtrž mračen, jež se měla přehnat nad tamějším Festival parkem. Já myslím, že dobrý. Co vy?

Tagy: Termanology, Camp Lo, Kontrafakt, La Coka Nostra, Ill Bill, Everlast, That's Coke, Jump Around, Pio Squad, Hip Hop Kemp

Rubrika: Reporty a fotky, 29. srpna 2009, Vašek+KubaKomentáře

02.07 - 30. srpna 2009

 

nejvíc koncert absolutně… !!! method byl taky velká vzpruha.. la coka to ale zabila !!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama