METANCITY – nejen Hip hop

Páteční Kemp s bohatým line-upem, kralovat mohl ale pouze Method Man / Report

Máme tady pátek, a tak je jistě příhodné vzpomenout na to, co se dělo přesně před týdnem. Druhý Kempový den jsme se mohli setkat se zástupci severomoravského rapu, hvězdná sestava Jayk3M a Kenta, kteří vystoupili v Music City Hangáru v rámci nabité Bandzone.cz showcase, ale přece jen přejděme k dění na hlavní stagi (i když ještě určitě stojí za zmínku to, že koncerty BPM a DeZrechts proběhly, jak se patří, s bravurou).

Na hlavní stagei se jako první objevil Strapo, který podle mě dal překvapivě zajímavou show, jistý na přednesu, zahrál i nějaké nové věci a přidal i pro něj typický freestyle. Po něm se ukázal polský PIH, jenž nahnal polské návštěvníky a dal ukázku polského street rapu, kterou jistě nejen Poláci náležitě ocenili. Pak přišlo klidnější místo v programu jako stvořené pro šetřící se páteční odpoledne, kdy se objevili undergroundové hvězdy Blu & Exile, následovaní J-Livem. Zvláště prvně jmenované opět potrápil zvuku a trpěli de facto stejnými problémy jako den předtím U-N-I, takže takový Blu Collar Worker úplně zanikl. Škoda toho, i když nakonec se zvuk umoudřil a Exile vše zachránil tím, jak si u MPCčka málem nevymlátil duši. J-Live samozřejmě na úrovni.

Potom se přiřítili Reef the Lost Cauze & Torae, kteří dali na střídačku velmi živou show. Zvláště překvapil prvně jmenovaný, jehož boombap sound namohl nejednu krční páteř a obecně by snesl označení za jednoho z největších objevů letošního festivalu. To Torae se moc nepředvedl, jednak na pódiu dlouho nepobyl, jednak to nezvládal hlasově, takže to vypadalo, jako kdyby mutoval. V každém případě, vítěze v tomto pomyslném přátelském duelu známe. Indy & Wich společně s LA4 zahráli pro české publikum standardní koncert, vysloužili si náležité ovace, ovšem koncert už nemohl někoho překvapit, když je člověk vidí poněkolikáté v roce.

Black Milk sice dorazil bez Bishopa Lamonta, ale myslím, že jeho show to na kvalitě nic neubralo. Jeden MC, jeden DJ. Dvě desky jako Popular Demand a Tronic, které dohromady zaručovaly skvělý koncert, který nadto okořenila asi desetiminutová vzpomínačka na J. Dillu, Baatina a Proofa. Výbornost. Vladimir 518 a Hugo Toxxx, jakož i vypískaný Trafik bez komentáře. To snad ani nelze srovnávat, ne?

Vrcholem pátečního line-upu byl starý známý Method Man, člen legendární party Wu-Tang Clan, který se ukázal po pro někoho nepříjemném, asi hodinovém čekání. Ale jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. Method Man se nakonec objevil, zahrál svou show ve velkém stylu a s největšími hity, které sahaly od legendárních hymen Wu přes kolaborace s Redmanem až po vlastní tvorbu. Method Man na pódiu byl jako ryba ve vodě. Je to člověk s neuvěřitelnou dávkou charismatu, pán v pravém slova smyslu, kterému publikum zobe z ruky a dělá to s naprostým pocitem blaha. A když dá Wu-Tang Clan Ain't Nuthin To Fuck Wit, M.E.T.H.O.D.M­.A.N., How High anebo **Da Rockwilder*, nemáme se o čem bavit. Nejpůsobivější koncert letošního ročníku? Myslím, že pro většinu z nás určitě.

Tagy: Method Man, Black Milk, Blu & Exile, Hip Hop Kemp, J-Live, BPM, Indy & Wich, DeZrechts, Wu-Tang Clan, Reef the lost cauze, Torae

Rubrika: Reporty a fotky, 28. srpna 2009, Kuba+VašekKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama