METANCITY – nejen Hip hop

Lady Sovereign nebo Adam Tensta? Report z prvního dne Hip Hop Kempu 2009

Letošní, v pořadí již osmý ročník Hip Hop Kempu se opět uskutečnil v areálu královéhradeckého Festival parku a opět bylo na co koukat, co poslouchat, o čem přemýšlet a na co skákat, potažmo tancovat. Dnes si dáme první díl, první den, který představil nejnovější trendy v oblasti hip-hopu!

Čtvrteční program zahájil slovenský Opak, který přitáhl první posluchače pod stage. Vec se Zverinou dali standardně velmi zábavný koncert, následovaný trueschoolerem Reksem z USA. Kolem osmé hodiny se dostavil El Da Sensei v polském doprovodu, aby spolu zahráli povedený koncert, v jehož rámci dali i nové tracky z nadcházejícího realesu. S přicházející tmou se prostor před pódiem začal solidně zaplňovat a na řadu přišel švédský Adam Tensta.

Pro mě to byl jeden z nejlepších koncertů na celém Kempu, velmi energický a zábavný. Tenstův elektro zvuk dokázal solidně rozhýbat celé publikum. Zahrál největší pecky z jeho It's Tensta Thing jako They Wanna Know nebo Dopeboy, ale větší část repertoáru sestávala ze zbrusu nových skladeb. Tensta by si určitě zasloužil lepší čas. U-N-I pocházejí z Kalifornie a jsou další z kapel, která se ohlíží ke zlaté éře a přitom posunuje celý hip-hop o něco dál. Bohužel zvuk byl daleko za hranicemi poslouchatelnosti, a tak jejich na melodiích postavené skladby nevynikly, seč se víc snažili, po pódiu skákali, třepalo se kohoutem, ukazovaly se hadry ze sekáče a celé to mohlo být fajn, nebýt toho zpropadeného zvuku.

Čtvrtek pak zakončila pekelná show Lady Sovereign, která se na pódiu objevila společně s bubeníkem a DJkou. Uječená Lady Sov zahrála dobrý koncert sestavený (asi) hlavně z repertoáru novinky Jigsaw, avšak došlo i na takovou Love Me or Hate Me, i když dle názorů se kterými jsem se setkal, lidé očekávali něco jiného, mě osobně se její opilá show líbila. Znělo to tvrdě, SOV nebylo pro její Cockney English rozumět, tak jsme alespoň obdivovali její kopy do plechovek od piva a pády na pódiu. Ze začátku to byl ranec, pak metal, nakonec nejsprostější oi! jak od Cockney Rejects. I takhle může vypadat hip-hop nového tisíciletí.

Tagy: Lady Sovereign, Adam Tensta, Hip Hop Kemp, Reks, U-N-I

Rubrika: Reporty a fotky, 27. srpna 2009, Kuba+VašekKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama