METANCITY – nejen Hip hop

Faith No More v Praze? Splněný sen každého fanouška Mike Pattona a kapely / Reportáž

Jak začít tohle dobrodružství jlépe než slovy Roddyho Bottuma pár hodin po koncertě: „Praha! Honestly a milestone and highlight of my life. Thank you!“

Vidět dvakrát Faith No More, kapelu, která položila základy crossoveru, během tak krátké doby znamená víc jak splněný sen, ale taky možnost posoudit jejich aktuální formu, která roste s každým koncertem. Pondělí 17. srpna, den s velkým D je tady a rock and roll vlak znovu jede do Prahy. Ve 14.00 hodin jsme konečně na pražském zatuchlém nádraží a rovnou štandopéde metrem na holešovické nádraží směr Tesla Aréna. Tam už od ranních hodin posedával-postával jeden z mnoha polských fanoušků jménem Emil, který přijel s celým autobusovým zájezdem. Nejbližší vhodná restaurace Na kovárně se stala na nějaký moment naším místem pro odpočinek a skvělou relaxaci do nastávajcích hodin. Během chvilky se hospoda začala plnit a kolem páté už byla zaplněna jen těmi správnými tričky. Před arénou už byly netrpělivé zástupy lidí ve frontách a klasicky postávající prodejcí nebo kupci lístků.

Jakmile přicházíme dovnitř, vidíme nekonečné fronty na cokoli a zjišťujeme, že je zde absolutně nedýchatelno. Nesmí chybět krámek s aktuálnímy tričky, které jsou o poznání cenově na tom lépe než v Berlíně. Lehké nakouknutí na místo činu jasně dalo najevo pravidlo: Kdo si počká, ten se dočká. Dvanáct tisíc lidí a úvodní Reunited, to Tesla Aréna poprvé ožívá a neskutečnym jásotem a potleskem vítá kapelu. Mike Patton přichází opět v červeném kompletu s hůlkou, aby na české půdě po roční pauze opět ukázal svoje umění, tentokrát s Faith No More. Hned po Reunited přišla místo klasiky tohoto turné The Real Thing jiná bomba, a sice From Out of Nowhere. Nohy se odráží od země a pot stéka rychlostí podle úderu paliček Mika Bordina.

Následující Land of Sushine dostává lidi do pořádného varu a druhá sloka Evidence místo češtiny je zpívaná v portugalštině… Pattonova hláška ohledně naších fotbalistů jasně dokázala, že nám kultovní popěvek – Ole, ole, ole moc nejde. Pevně věřím, že v Jížní Americe bude vše vynahrazeno. Poslední regulérní skladbou z jejich setlistu byla odlechčující Just a Man, načež následoval bezpodmínečný přídavek Chariots of Fire/StripsearchDigging the Grave. Faith No More nejsou na podiu a néjen Čeští fanoušci jsou jak urvaní ze řetězu. Krásnou tečkou a posledním přídavkem byla Pristina z desky Album of the Year a tím se skončilo to, na co jsme u nás tak dlouho čekali.

Máme to za sebou a chce to oslavit! Po dobu odjezdu se naším útočištěm stala milá útulná hospůdka Heřmanka v jedné ze zapadlých Holešovických ulic. 4.08 odjezd zpátky na krutý sever, zato s milou vzpomínkou na nádherný koncert,ale především možnost být součástí toho všeho a comebacku roku 2009.

Převzato a mírně upraveno od našeho kolegy Lukáše z jeho blogu Scream of Moonchild, který je věnován pouze Miku Pattonovi, hudebnímu inovátorovi, u jehož labelu Ipecac vydávají i takový dälek a samozřejmě další a další muzikanti, kteří chtějí dělat muziku podle svého. Více zde.

Tagy: Faith No More, Tesla Aréna Praha, Mike Patton, Album of the Year, Reunion, Ipecac

Rubrika: Reporty a fotky, 24. srpna 2009, Lukas80Komentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama