METANCITY – nejen Hip hop

Festival MusicArt oslaví své patnácté pokračování, opět v rytmu reggae, ska a dalších

Po tříletém hledání prostoru a sebeurčení festivalu se v loňském roce festival Musicart vrátil do regionu Opavska s nadějí, že se zde na delší dobu usadí. Naděje se stává skutečností a také letos po velmi zdařilém ročníku 2008, zůstává v prostorách Čertova údolí, nedaleko obce Háj ve Slezsku.

Přichází jako nevelká undergroundová akce, se snahou o propojení různých hudebních žánrů (ska, reggae, punk-rock, hardcore) a divadel na jediné platformě. Takovou to skladbu ostatně očekávají jeho skalní příznivci a festival je tímto zaměřením již za svých čtrnáct let dobře znám.

Festival Musicart 2009 – High ve Slezsku proběhne v malebném zalesněném prostředí Čertova údolí, v prostorách Hospůdky u Jury, cca jeden kilometr od obce Háj ve Slezsku ve směru na Hrabyni. Festival začíná v pátek 4. září v 18.00 hodin a konec je naplánován na cca neděli 07.00 hodin. Páteční otevření bran areálu je naplánováno na 17.00 hodinu.

Celý páteční večer je věnován sound systémům. Uvidíme a hlavně uslyšíme borce z Coltcha Untied, Sakomana, Hatoriho a Payu spolu s nimi možná vystoupí MC Little L, dále OstravSkaBand, Kumatox a další… Hrát se bude, co lidé vydrží tančit a DJs hrát, hehe.

Začátek sobotního programu je načasován na 12.00 hodinu a započne jej jedna z nejznámějších moravských skapunkových partiček – Moskvič. Dále uslyšíme punkové The Neunikneš a Social Party nebo thrascorové Helpness. Kolem 17.00 hodin představí držitel Anděla 2008 **Tomáš Kočko a Orchestr* svou standardní etno produkci s ochutnávkou songů z nového CD, které vyjde v listopadu.

Večer se opět rozezvučí v rytmech reggae a ska. Na 18.00 hodin dorazí ska úderka z Hranic na Moravě – Gentlemen's Club, dále matadoři ze slovenska Karavana, ostravský Sultan Soliman. Kolem 21.00 uvidíme velkolepou show opavské skupiny Kofe-in, která celou produkci má doplněnou velmi specifickou projekcí. A závěr bude patřit hip hopově svérázným drsňákům z Valmezu, souboru Electrick Mann.

Sobotní odpoledne protkne svým specifickým černým humorem divadelní soubor Tom a Jeff z Havířova a davové vystoupení zařídí Klaunské divadlo Mimo. V průběhu odpoledne proběhne undergroundová módní přehlídka ala sk8 style, snowstyle a streetstyle.

Festival bude probíhat za každého počasí, budou zde velké stany pro ochranu před deštěm nebo sluncem, taneční stan, stan Dobré čajovny se spoustou dobrých čajů a dýmek, kino nocne, keramické workshopy, stanové městečko a nějaké ty krámečky s etno zbožím, jídlem a pitím pro vegetariány i masožravce …

Více informací na http://ska.energia.cz/musicart/

Tagy: Musicart 2009, High ve Slezsku, Karavana, Tomáš Kočko, Sultan Soliman, Moskvič, Gentlemen's Club

Rubrika: Články, 21. srpna 2009, EnergiaKomentáře

21.02 - 21. srpna 2009

rezinka  

:)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama