METANCITY – nejen Hip hop

Freeze Fest jako oslava alternativní kultury, zapojit se může každý začátkem září

Freeze Fest vstoupil jako naprostý fenomén do kulturního dění vloni na podzim. Myšlenka uskutečnit festival, který by poskytl tvůrčí svobodu všem zájemcům bez výjimky, vznikla v hlavě skupiny převážně mladých lidí z různých zájmových oblastí. Příčina byla jednoduchá. Masové stereotypní akce, kterých se každoročně pořádá stále více, se ve své podstatě neliší jedna od druhé a ztrácí tak svou atraktivitu. Tým kolem občanského sdružení Kultura jinak se proto rozhodl organizovat festival svůj, kde nebudou kladena žádná omezení, kde každý dostane prostor se jakýmkoliv způsobem vyjádřit, festival s absolutní interakcí, kde se smaže rozdíl mezi účinkujícím, organizátorem a divákem. Během prvního ročníku se v hojném počtu zapojila široká veřejnost, studenti uměleckých škol, ale i talentovaní začínající a zkušení tvůrci.

Freeze Fest aneb Kultura jinak 09 znovu zavítá do výjimečné oblasti bývalého vojenského prostoru Milovice. Druhý ročník proběhne v termínu 4. – 6. září a bude opět zaměřený především na alternativní žánry umění, neprofesionální uměleckou scénu a Do It Yourself (DIY) kulturu.

Letošní třídenní ročník se po kanonádě nadšených reakcí rozrůstá do více než osmi krytých scén a široké plejády vzdělávacích, zábavných a relaxačních aktivit. Freeze Fest tak kromě hudební produkce různých kapel, DJs, elektronických a experimentálních projektů, divadla, biografu, módních přehlídek či mnoha fireshow, poskytne účastníkovi nezměrné kvantum alternativ, do nichž se může bez hmotných investic sám zapojit. Osvědčeným se ukázalo zajištění výtvarného materiálu, například barev a sprejů (s možností malování na všech dostupných plochách v okolí) či surovin vhodných k tvorbě a instalacím soch, včetně kvalitního dřeva, pneumatik, hlíny a dalších nezbytností. Organizátoři pochopitelně myslí také na nejmladší návštěvníky a jejich doprovod. Na místě bude připravený speciální program pro děti, hrací koutek, akční hry, DJská škola, hudební dílna, taneční workshop a mnoho možností sportovního vyžití.

Freeze Fest aneb Kultura jinak 09 je v našich podmínkách unikátním setkáním tvůrčích lidí, a tudíž celá nabídka programu pro návštěvníky se každým dnem dramaticky rozrůstá. Akce je otevřená všem s chutí zapojit se – vstupné bude po celou dobu konání samozřejmě dobrovolné.

Naši snahu a odhodlání považujeme za úspěšnou formu seberealizace a směle si troufáme vytvořit novou tradici akcí přínosných pro rozvoj neprofesionální kultury a v neposlední řadě také kvalitní a neotřelé zábavy. Tímto si dovolujeme nabídnout vám první informace, které v ucelené podobě naleznete také na webu akce. Budeme rádi, když na druhý ročník Freeze Festu přijmete naše pozvání.

Tagy: Freeze Fest, DIY, Mílovice, graffiti, sochařství, výtvarné umění, módní přehlídky, hudba

Rubrika: Tipy, 14. srpna 2009, Freeze TýmKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama