METANCITY – nejen Hip hop

Jana Kirschner po pěti letech se samostatným koncertem v Praze

Denně mi chodí spousta tiskovek a většinu z nich mažu ještě před přečtením. Upoutávka na koncert Jany Kirschner není ten případ. Možná to někomu bude připadat na tomto webu nevhodné, ale podle mého názoru je Kirschner jednou z nejzajímavějších zpěvaček jazzu, soulu a obecně černé muziky v Česko-Slovensku.

Náhoda tomu chtěla, že jsem byl před lety svědkem jejího vystoupení na jednom pražském festivalu. Tam podala jednoznačně nejlepší výkon a mě tím přesvědčila, abych se o její tvorbu začal více zajímat. Druhá náhoda spočívala v tom, že jsem při otevření emailu s její tiskovkou zrovna poslouchal album Norah Jones, ke které má Jana velmi blízko. No řekněte, není tohle znamení?

Ehm, ale zpátky k věci. Dne 30. sprna vystoupí slovenská zpěvačka v pražském Lucerna Music Baru. Jana Kirschner je úspěšnou zpěvačkou a skladatelkou, která momentálně žije mezi Londýnem a Bratislavou. Tento koncert bude jejím prvním samostatným koncertem v Praze po dlouhých pěti letech. Na koncertě zazní největší hity její dosvadní kariéry (Modrá, V cudzom mestě nebo aktuální Pokoj v duši). Dojde i na písně z jejího posledního „londýnského“ alba Shine a nebudou chybět ani úplné novinky.

„Do Prahy jezdím ráda a často, ale fakt, že jsme tu pět let neměli koncert, mě opravdu zaskočil. Nastal čas to napravit,“ říká zpěvačka, kterou v Praze doprovodí její kapela. Jako host se na koncertu objeví Tomáš Klus.

Lístky jsou k dostání v obvyklých předprodejích a na pokladně Lucerna Music Baru. Více informací na www.silversound.cz nebo www.musicbar.cz.

Tagy: Jana Kirschner, Lucerna Music Bar, Shine, koncert

Rubrika: Tipy, 24. července 2009, RavenakKomentáře

11.07 - 24. července 2009

Nevhodné?  

Nevidím jediný důvod proč by mělo být nevhodné umístit J.K. na tomto webu…


01.09 - 30. července 2009

budu tam :)  

yeah :-)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama