METANCITY – nejen Hip hop

A*D*K: Město ožívá s bratislavskými mladými, vydávají novou desku

Viete o tom, že slovenský hiphop nie sú iba prázdne verše, pózy a masírovanie vlastného ega? A že už dávno nie je len hudbou zasoplených detí v rozťahaných gatiach a krivých šiltovkách, ale dokáže byť i niečím viac? Čo by ste povedali na bíty klasického hiphopu líznuté soulom, funkom či jazzom? Ak sa vám táto predstava pozdáva, nový album skupiny ADK vás určite príjemne prekvapí.

Petržalsko-ružinovské trio Aldo, Dukat a Keššo pripravilo na naše pomery málo vídaný projekt s názvom Keď ožíva mesto, v ktorom sa vskutku počúvateľne prelína mnoho štýlov a melódií čerpajúcich inšpiráciu zo sveta černošskej hudby.

Album aj napriek tomu, že je textovo i hudobne rozmanitý a odlišný od zvyšku scény, naďalej ostáva „striktným rapom“ – kde všetci traja bez servítky svojsky vypovedajú o tom, čo každý z nich prežil a čím je ovplyvnený. Aj keď na seba chalani nepútajú nasilu pozornosť, prešli si už pomerne dlhú cestu a po rokoch zžití s hiphopovou kultúrou sa rozhodli zadeliť svoju prvotinu.

Okrem dvorného producenta skupiny ADK Dukata sa chopil pôrodu albumu už pomerne známy hudobník a producent skupiny Mango Molas Roland Kánik (Raveniuz). Ten už v minulosti spolupracoval s významnými menami slovenského hudobného priemyslu ako napríklad Tina, AMO, Peter Lipa, Richard Müller, Marián Jaslovský, Boboš Procházka.

O exotický nádych albumu sa postarali renomovaný bluesman Juraj Turtev, trúbkar Maroš Podhajský, trombónista Martin Haas či gitarista Ondrej Botek.

Na nosiči sa objaví aj legenda slovenského hiphopu Vec, či mladý talent Oldboy, ktorí svojimi charakteristickými podkladmi dokreslili obraz premiéry ADK.

Pod pohodový návrat k hiphopovej tradícii sa podpísali špičkoví DJi, rovnako ako aj mladé talenty. Ruky k dielu priložili popri spomínanom DJovi Vecovi Metys, Spinhandz, Jazzy a iní.

Exkluzivitu debutu ADK pridal i jeden z najuznávanejších československých freestylerov Shomi, ktorý si svoju povesť vybudoval prostredníctvom mnohých úspešných battlov.

Kto sa chce o tvorbe dozvedieť viac, informácie nájde na webe www.myspace.com/adkhiphop alebo si môže CD objednať priamo na adrese obchod.hip-hop.sk – cena dlhohrajky by sa mala pohybovať okolo 5 – 6 €..

Tak, ako kluby a bary ožívajú nocou, tak ožijú aj vaše hudobné chuťové poháriky po prvých tónoch aktuálneho počinu ADK.

Ukázky z alba zde.

Tagy: ADK, A*D*K, Keď mesto ožívá, Roland Kánik, Dukat, Aldo, Keššo

Rubrika: Články, 11. července 2009, EverydaysKomentáře

08.55 - 21. července 2009

 

„Čo by ste povedali na bíty klasického hiphopu líznuté soulom, funkom či jazzom?“

  • to, ze to je naprosto bezna vec?

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama