METANCITY – nejen Hip hop

Co nového u Daptone Records? Naomi Shelton má klip a Budos Band chystá EP

Pro mě osobně je Daptone Records jedno z nejslibnějších vydavatelství současnosti. Na Metancity jsme se o něm naposledy zmiňovali ve spojitosti s projektem Como Now, akustickými gospelovými písněmi zpívanými obyvateli jednoho zapadlého městečka na hlubokém jihu, a dříve pochopitelně s jeho hlavní postavou Sharon Jones a případně její kapelou The Dap-Kings, která mimo jiné pomáhala Marku Ronsonovi a hrála s Amy Winehouse na jejím turné v roce 2007, nicméně to jsou jen jedna z mnoha jmen, která se s touto hudební společností neodmyslitelně pojí. V tomto článku bych vám některé z nich chtěl představit, protože v obou případech je to nanejvýš aktuální.

Naomi Shelton & The Gospel Queens

Naomi Shelton je vynikající zpěvačku, jíž nedávno vyšlo debutové album What Have You Done, My Brother?. Kromě poutavého názvu je zajímavé tím, že jeho protagonistka má za sebou už více než čtyřicetiletou kariéru. Hledáte-li opravdu upřímnou a srdečnou hudbu, které se v dnešní prefabrikované době už příliš nedostává, jedná se o zaručený kus pro vás.

Naomi Shelton a její The Gospel Queens nezapřou své gospelové kořeny, ale při jejich poslechu člověk hned ví, že nejde o „další z mnoha“, ale o skutečně jedinečnou nahrávku, ve které se snoubí mnohaleté životní zkušenosti s vytříbeným citem pro osobitý umělecký projev. Od vydání debutu uplynul sice už nějaký čas, ale určitě si nemyslete, že přicházíme s křížkem po funuse.

Ostatně jak už napovídá titulek, první singl desky získal před několika dny svou vizuální podobu. Režie klipu se ujal Philip Di Fiore a natáčení proběhlo jednoho deštivého dubnového odpoledne na dvorku studia Daptone Records. Videoklip What Have You Done? sledujte zde.

The Budos Band

Budos Band, neboli nejbláznivější muzikantské seskupení ze Staten Islandu, na scéně působí mnohem kratší čas. Přesto si svou vytříbenou tvorbou, v níž se mísí jazz s deep funkem, soulem, afrobeatem a kdoví s čím ještě možným, dokázali vydobít nemalou pozornost.

Už jejich první stejnojmenné album z roku 2005 jim zaručilo bezpečné místo v soudobém světě groovu a snad ještě pozitivnější reakce vzbudilo jeho pokračování po dvou letech – Budos Band II. A právě dnešního dne vychází jejich novinka, totiž EPčko pojmenované dle tradice coby Budos Band EP.

Na něm se nachází šest nových, čti dříve nevydaných, skladeb, a soudě dle prvních ohlasů, jedná se opět o ryzí kvalitu, povinnost pro všechny fajnšmekry. EP si můžete pořídit jak v digitální podobě, tak na CD a přirozeně na vinylu. Ukázky říkají, že to stojí za to.

Další inforamce a Daptone v Česku?

Hledat podrobnější informace a rovněž objednávat výše uvedená díla a mnohá další můžete na adrese DaptoneRecords­.com . To by bylo. Teď už jen zbývá doufat, že tyto a jim podobné kapely začnou vnímat i promotéři a přivezou je k nám do Česka. Prozatím to však vypadá, že koncert Sharon Jones & The Dap-Kings na Mezinárodním jazzovém a bluesovém festivalu v roce 2006 byl pouhou světlou výjimkou.

www.daptonerecords.com

Tagy: The Budos Band, Budos Band EP, Naomi Shelton & The Gospel Kings, What Have You Done, My Brother?, Daptone Records

Rubrika: Tipy, 23. června 2009, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama