METANCITY – nejen Hip hop

DJ Krush se svou ojedinělou show už zítra ve Fabricu, profil a soutěž o lístky s HHF

DJ Krush je jedna z nejzajímavějších postav elektronické hudební scény. V Česku jsme jej mohli vidět naposledy na Hip Hop Kempu před dvěma lety, nicméně v tamějším ruchu byla trochu jeho sláva rozptýlena, než jakou by si bezesporu zasluhovala a jeho vystoupení jakbysmet.

Sám Krush je profesionál, možná lépe řečeno: člověk, jenž hudbou žije absolutně. Když zapnul gramofony a položil jehlu na desku, rázem jako by vše kolem něj přestalo existovat. Jednalo se o velmi unikátní umělecký zážitek.

Pokud jej chcete zažít na vlastní kůži, nezapomeňte, že máte jedinečnou příležitost již zítra v ostravském klubu Fabric, kde dále vystoupí Dorota Bárová a Marcel Bárta společně s Anima Sound System DJs.

Ať už máte jasno, nebo stále váháte, určitě oceníte níže uvedený životopis. Vidíme se tam.

Pozor: Pokud máte zájem o lístky a chcete zkusit štěstí, laďte zítra od 19.00 hodin pořad Hip Hop Factory na Rádiu Helax, kde bude probíhat rychlá soutěž o lístky. Bude to na rychlovku, ale člověk nikdy neví!

Bio DJ Krush: Spacebox Tour 2009

Kdo je DJ Krush? Především celosvětově respektovaný umělec a producent. Kariéru začal počátkem 80. let se skupinou Krush Posse, jejíž jméno samozřejmě odkazuje na kultovní film Krush Groove, díky němuž se právě hip-hop šířil ze Spojených států dál, ponejvíce do Evropy a Japonska. V roce 1992 nastupuje svoji sólovou dráhu a začíná na sebe upozorňovat jako DJ, používající gramofony jako hudební nástroj. Své sety spojuje s vystoupením živých hudebníků.

První album s názvem Krush vydal v roce 1994 a od té doby se nezastavil. Vydává po celém světě a prakticky každá jeho nahrávka boduje v celosvětových žebříčcích. Album Zen získalo cenu za nejlepší elektronické album roku 2002 při udílení cen AIFM v USA. V pořadí šesté album Jaku z roku 2004 se udrželo na první příčce RPM chart v USA po celé tři týdny. Velký rozruch také vzbudilo kompilační album Stepping Stones, které sestávalo z vlastních remixů a které vydal v březnu 2006.

DJ Krush navíc není „jen“ DJ a producent. Jeho působnost sahá od filmové a televizní hudby až po živá vystoupení se špičkovými hudebníky napříč žánry. Na jaře roku 1998 založil seskupení s DJ Hide & DJ SAK. Spolupráce s nigerijskými bubeníky pak vedla k vydání singlu a alba na značce Polydor Japan. Od roku 2000 se také účastní projektu, který se zabývá celosvětovými problémy 21. století.

Pro tyto i mnoho jiných důvodů přijal pozvání účinkovat na SpaceBox TOUR 2009. Všichni, kdo se alespoň občas necháte rádi unést do světa fantazie, se nabízí jedinečná příležitost „odletět a měkce přistát“. Nepřipoutávejte se!

http://spacebox.xxiv.cz/

Tagy: DJ Krush, Ostrava Fabric, Spacebox Tour 2009, Dorota Bárová, Marcel Bára, Anima Sound System

Rubrika: Profily, 22. června 2009, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama