METANCITY – nejen Hip hop

Festival Dokořán je zárukou dobré zábavy, zahrají -123 min., United Flavour a další

Občanské sdružení Iniciativa Dokořán připravuje v roce 2009 již pátý ročník největší hudební akce v Karviné a to multižánrový festival Dokořán. Dva a půl tisíce návštěvníků, kteří v roce 2008 prošili areálem i přes velmi špatné počasí, čím dál více přibližují realitě myšlenku a motto festivalu „Být DOKOŘÁN kvalitnímu umění, dobré zábavě a inspirativnímu myšlení“.

Během pěti letech existence se festival Dokořán dostal do pozice největšího festivalu v Karviné, co se týče počtu vystupujících, návštěvníků, pestrosti programu a doby konání. Letošním rokem se festival rozrostl na třídenní akci, nabízející na třech hudebních scénách více než padesáti vystoupení kapel i DJs, kteří jsou doprovázeni divadlem, promítáním snímků a dokumentů a také doprovodným programem. Takto pestrá nabídka byla sestavena především díky podpoře Nadace OKD a Statutárního města Karviná.

Festival je organizován dobrovolníky, jejichž řady se stále rozšiřují a pořádající Iniciativa Dokořán i nadále vítá další ochotníky. Chcete-li se stát jedním z nich, klikněte pro bližší informace sem.

Bohatá dramaturgie festivalu i celková atmosféra a doprovodný program pozvedávají kulturní úroveň karvinského regionu, kam během festivalu míří návštěvníci i zpoza Moravskoslezského kraje a republiky, stejně jako vystupující hosté ze Slovenska, Polska i Velké Británie.

Festival Dokořán začíná svůj program ve čtvrtek 13. srpna vystoupením regionálních, převážně karvinských kapel, o kterých rozhodlo samotné publikum. Pátek a sobota, tj. 14. a 15. srpna, proběhnou v obvyklé koncepci festivalu, jak ji návštěvníci znají a očekávají.

Mezi sjednanými vystupujícími jsou: Sunshine, -123 min., United Flavour, Imodium, Ska2Tonics, Illuminandi, Longital, XindlX a řada dalších. Z DJů jmenujme: Sayko, X.Morph, No Money, Easy Company [UK], Soldik, Firgo, Pierdus. A představí se tato divadla: Exil, Ostružiny, Divadlo Vysokozdvižného Soumara a **Sputnik.

Aktuality ohledně programu, soutěží, partnerů, hlasování apod. naleznete na www.festival.dokoran.info.

Tagy: Dokořán Festival Karviná, Ska2Tonics, United Flavour, -123 min., Longital, XindlX

Rubrika: Články, 17. června 2009, DokořánKomentáře

06.52 - 18. června 2009

Pěkně  

Uroven se zvedá,co se týče kapel.Jen tak dááál.Držím palce.


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama