METANCITY – nejen Hip hop

Jazz Open Ostrava již dnes večer, zahrají Gizd Q, Yandim Band, Mark Aanderud i SBB

Dnes v podvečer zahájí svůj program čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Jazz Open Ostrava, který se uskuteční jako vždy na nádvoří Slezskoostravského hradu. Pořadatel Boris Urbánek letos opět zajistil pestrý výběr, jenž sestává jak z osvědčených jmen, jež ostravské publikum dobře zná a vždy dokáže ocenit, tak ze souborů nových či spíše nových, přičemž nechybí ani zahraniční vyslanci.

Nejvýznačnějšími, čili nejzajímavějšími vystupujícími je dle mého názoru letos po osmnácti letech se navrátivší jedna z nejzajímavějších kapel české novodobé historie Yandim Band, kterou vede kytarista Slávek Janda s charismatickou zpěvačkou indického původu Jayou. Vedle klasické sestavy doplní jejich koncert na Hradě v Ostravě hosté jako Tereza Černochová, Michal Žáček a také již zmiňovaný Urbánek.

Vynikající saxofonista Žáček, jehož reputace dávno přesáhla severomoravský region, se na dnešním Jazz Openu předvede také jako band leader, a sice se svým fúzujícím The Gizd Q. Dále se mohou nadšenci do jazzového piana a latinskoamerické hudby těšit na show v podání tria Mexičana Marka Aanderuda. O samotný závěr se zase postará legendární polsko-řecko-maďarské trio SBB, které tvoří basista, klávesista a zpěvák v jedné osobě Józef Skrzek, kytarista a bubeník Apostolis Anthimos a bubeník Gábor Neméth.

Vstupné na akci činí 200 Kč. Studenti jdou za polovic. Co se týče programu, jen ještě dodejme, že jeho začátek rozbubnuje Bum Bum Band a pak už se mohou posluchači těšit na to nejlepší, co bylo letos v silách pořadatelů čtvrtého Jazz Open Ostrava uspořádat. Nezbývá než doufat v dobré počasí. O kvalitní kulturní zážitek už je totiž postaráno.

Tagy: Mark Aanderud, SBB, Gizd Q, Jazz Open Ostrava, Yandim Band, Slávek Janda, Jaya

Rubrika: Tipy, 12. června 2009, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama