METANCITY – nejen Hip hop

Evidence zarapoval s deštníkem a spokojená tak byla celá Lucerna / Report

21. květen bylo jedním z nejdůležitějších dat kalendáře fanoušků klasického hip-hopu. V Praze vystoupil Evidence z legendárních Dilated Peoples a jeho dvacetiletý parťák z LA Fashawn – budoucnost kvalitního rapu. Studio Bussynessland u toho samozřejmě nechybělo.

Celou párty se snažili DJs Tucco a Wich. Evidenceovi a Fashawnovi předskakoval Zverina se svým Zvířecím instinktem, což se neobešlo bez přítomnosti tradičního koncertního kolegy Vece a DJe Romana Zámožného. Svou troškou do mlýna přispěl samozřejmě také nadějný Fashawn, jenž nastoupil na scénu s obrovským nasazením a DJem Heckticem za gramofony a skvěle zajel několi pecek ze svého nového alba a ukázal tak českému publiku, že za oceánem rozhodně není o zajímavé tváře nouze. U znalého publika pochopitelně sklidil obrovský úspěch a připravil jej na příchod hlavní hvězdy večera.

Po jedenácté hodině už Lucernou duněla hymna I Know. Evidence do toho rovnýma nohama skočil a hned od začátku rozjel neskutečnou show. Zazněly největší pecky z alb Weatherman LP a Layover EP. Drtivou většinu tracků odrapoval Evidence sám, v poslední třetině večera si však už přizval Fashawna, aby tak publikum mohlo uslyšet obě verze The Far Left, So Fresh a další tracky ze společného projektu s Alchemistem – Step Brothers.

Asi v polovině koncertu Ev oznámil fanouškům, že má pro Prahu speciálního hosta, a sice rappera Rasca, který samozřejmě přišel i na pódium. Měli jsme z něj ale tak trošku smíšené pocity. Je to profesionál, když chytl mikrofon, zajel krutě, ale byl k fanouškům odměřený, s odstupem, minimálně oproti Evidencovi, který byl po celý večer veselý a hravý, neustále komunikoval s publikem, udržoval oční kontakt a nezapomněl na několik podání rukou. Fashawn stejně tak. Následovalo nadšení fanoušků ve stavu naprosté euforie, když společně s Fashawnem začal Evidence lidi drtit peckami od Dilated Peoples Back Again, This Way a Worst Comes To Worst. Mezi jednotlivými tracky vypustil Evidence pár informací, které jste možná už četli jinde, ale přece jen se sluší říci, že album Cats and Dogs vyjde v roce 2010.

Turné, v jehož rámci figurovala i Praha, je Eviho první sólo v Evropě a Fashawn se na starý kontinent podíval vůbec poprvé. Nechybělo ani již tradiční foto z pódia s fanoušky a suvenýr pro Weathermana v podobě malého černého deštníku s nápisy LA a EV, ze kterého měl Ev neskrývanou radost a The Cold Weather odrapoval s deštníkem v ruce. Závěrem už všichni vystupující neskrývali nadšení z pozitivního přijetí evropskými fanoušky a Ev potvrdil, že jestli je ve světě hip-hopu někdo profesionál, je to on. Jeho výstup byl absolutní a dokonalý.

Tagy: Evidence, Fashawn, Boombox, Lucerna Music Bar, Cats and Dogs, Weatherman

Rubrika: Reporty a fotky, 26. května 2009, MagnoliaKomentáře

09.44 - 27. května 2009

 

Přihodila bych ještě pár fotek, ale Bussy si je syslí u sebe, takže možná časem na mém myspace a na stránkách studia :-) Originální verze textu na našich myspacech ;-)


18.17 - 28. května 2009

Jj  

I závidím.A je asi co…musela to byt pecka.


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama