METANCITY – nejen Hip hop

Sprayart34 uvádí: United colours graffiti jam 2009 / Informace o projektu

13. června, to je datum, kdy město Havířov zaplaví stovky barev. Nemusíte se však bát, že by přišly záplavy a vy se museli zabarikádovat doma, naopak, Havířov bude hostit desítky umělců, kteří si vezmou na paškál několik zdí, kterým upraví fazónu. Dovolte, abych vás jménem výtvarné skupiny Sprayart 34 pozval na graffiti meeting s názvem United Colours.

Cíl akce

Našim cílem je přivést do Havířova kvalitní umělce a ukázat tak nejen přívržencům graffiti, ale i široké veřejnosti jak se to dělá, když se toho zhostí povolané osoby. Pro writers chceme samosebou připravit parádní malovačku, spojenou s festivalem a večerní VIP party.

Oč jde?

V roce 2008 se mi po dlouhodobém jednání s magistrátem města Havířova podařilo vyjednat nové plochy, které jsme vyčlenili pro legální malování graffiti. V současné době disponujeme povoleními k malování na sedmi místech, které najednou pojmou více než šedesát writers. Jsou to tato místa:

zadní zeď věžového domu u skateparku, Havířov – Město – křižovatka ulic Mánesová a Astronautů
letní kino – oplocení letního kina, ul. Na Nábřeží, Havířov – Město
oplocení firmy Lukei – cca 100 metru od letního kina, Havířov – Město
zeď u tenisových kurtů, ul. Opletalova, Havířov – Šumbark 3
odhlučňovací zeď u skateparku, ul. Lomená, Havířov – Šumbark – 2. Etapa
zídka mezi ulicemi Zvonková a Střední, Havířov – Šumbark – 2. Etapa
oplocení firmy Semag, ul. Jarošová, Havířov – Šumbark 3

Na těchto plochách budou malovat pozvaní writers z Česka, Polska a Slovenska. Dáváme si záležet, aby se na zdech objevila pouze díla, která mají úroveň, proto jsme oslovili desítky writers, jejichž práce je kvalitní a uznávaná.

K čemu to je?

Specifičnost tohoto graffiti meetingu není pouze v rozsahu a kvalitě pozvaných umělců, ale také v přesahu konceptu akce. Název United Colours apeluje na multikulturní dialog, apeluje na poznání lidí ze sousedních států, jejich kultury, jazyka a zvyků, proto pořádáme také večerní afterpárty, kde se mohou všichni zúčastnění v klidu pobavit a strávit příjemné chvíle v prostředí Těrlické přehrady.

Název United Colours je zároveň tématem celého jamu. Pozvaní writers mají možnost vytvořit na toto téma produkční malby. Jedna konkrétní koncepční malba vznikne na odhlučňovací zdi okolo skateparku na Šumbarku 2. Etapě. Zde bude krom jiných tvořit také speciální host, který si říká Chemis. Tenhle kluk z Benešova navštíví Havířov se svým projektem – Write for freedom. V rámci tohoto projektu objede Chemis desítky evropských měst, kde bude malovat koncepční malby na téma porušování lidských práv, narůstající politický extremismus a podobně.

Součásti akce je také paralelně probíhající desátý ročník festivalu Inkubátor v areálu letního kina.

Veškeré informace o United Colours, profily pozvaných writers atd. najdete na oficiální stránce tohoto projektu UC, kde budou postupně přibývat galerie všech pozvaných, novinky o jamu, programu a organizaci, mapy destinací, kde se bude malovat a po jamu očekávejte fotoreport a videodokument.

Na jamu bude přítomen také pojizdný street-art shop z Ostravy, v kterém si můžete zakoupit barvy (Molotow, Montana, Belton, Clash, Ironlack), trysky, fixy atd.

Kdo?

Organizace bude zajištěna naši výtvarnou organizací Sprayart 34 (Web). Jsme sdružení mladých umělců, které se podílí na vytváření prostoru pro legální graffiti v kraji, zabýváme se také pořádáním různých jamů a přehlídek a samozřejmě sami aktivně malujeme, nejen legální graffiti, ale také obrazy, plátna a zakázky pro široký okruh odběratelů. S pořádáním akcí tohoto typu máme pětileté zkušenosti.

Hlavními sponzory United Colours jsou:

Red bull
Street-art shop (Ostrava)
El-port – velkoobchod s elektroinsta­lačním materiálem
Statutární město Havířov

Veškeré dotazy směřujte na email khomathor@seznam.cz.

Tagy: Sprayart 34, United Colours Graffiti Jam, Havířov, Chemis

Rubrika: Články, 23. května 2009, Sprayart 34Komentáře

16.28 - 23. května 2009

smiseny pocity  

..hele, stalo mi za to, se tady zaregistrovat, protoze retorika nekterych clanku mne fakt bavi.., takze pani umelci: zajimave oznaceni pro to co delate. ja se tomu vzdy vyhybal..writer je writer, umelec mozna, ale ta stylizace je fakt trapna, to si fakt myslis, ze tvy veci jsou umeni? technicky mozna, ale jinak po celym svete vidis miliony veci uplne stejnych jako tvoje..originalita graffity je absolutne ve vasem provedeni vycerpana..opakujes furt stejnej mustr!34 crew je hrozne nudna, jen palcate barvy na ohrany tvary…to uz vetsi poetiku vidim v tom cistym betonu. graffiti delate, mozna v ramci vasi subkultury i dobre, ale umeni je jinde chlape!


akt
19.22 - 23. května 2009

 

panspalickou: ale hovno))


14.22 - 24. května 2009

 

panspokličkou – je tam napsáno – výtvarna skupina, což je rozdíl. Neřešil bych název, můžeme si taky říkat ,,stříkačská skupina" :)


16.52 - 24. května 2009

pan dostal paličkou  

Já bych chtěl vidět tvoje ohrané tvary,jestli vubec maluješ…


16.59 - 24. května 2009

a jeste  

a proč se nepředstavíš svým jménem,když kritizuješ?


18.03 - 24. května 2009

 

MUMÍN – Palička má právo na svůj názor a je jedno jestli maluje, nebo ne. Ty jsi tak samo anonymní, jako on, jako další milióny účastníků internetové komunikace. Je opravdu jedno jestli se jmenuje Zbyšek, nebo Tonda, jeho názor akceptuju, jde alespoň vidět, že o věcech přemyšlí. A aby bylo jasno – slovu umělec se také vyhýbám, protože to slovo je výrazně zbarvené a v různych kontextech jinak uchopitelné. Proto používám název výtvarná skupina, jelikož se naše činnost nezaměřuje pouze na graffiti a cans technique. Takže pro vysvětlení. Dál je bezpředmětné to rozebírat, každý snad chápe. Mrkněte na www.myspace.com/united_colours nové dvě galerie pozvaných writers, včera přidány


11.57 - 25. května 2009

umělec  

já vím že slovo umělec je zavádějicí,a ve spojení s writery pro někoho nepochopitelné.Ale vím ,že spousta z nich jsou skutečně velkými mistry svého oboru a pro mě budou vždy víc umělci než někdo kdo přijde s originálním nápadem dát hovna do kondomu a rozvěsit po místnosti…tohle je pro mě rádobyoriginalita umělců…


14.47 - 25. května 2009

Výtvarná skupina  

… když jsme u těch výtvarných skupin, tak trocha konkurence:) www.bulldozero.com


11.40 - 26. května 2009

a nebo…  

heh taky prihodim web www.loknok.cz ikdyž nejde primo o graffity a vlastne ani o skupinu, takze pardon :-)))))))


13.37 - 26. května 2009

LOKNOK  

Dobré věci hele:) kresba se mi hodně líbí, grafika slabší, ale ty kreativní věci sou paráda:) ty komixy:D


18.20 - 27. května 2009

to brucho  

hele nepletl bych tady svet vytvarnyho umeni a jeho docela hloupy nesvar „galerismu“. nerikam, ze to co se i oficial vydava za vytvarny umenni, jim je. ne kazda olacka je dobry akcni umeni a ne kazdy fitty je jen fitty. spis mi slo o koncept a pojem originality. koncept fitty je rozsevat jmeno a kdyz ho rozsevas prakticky stejne (az na par zakriveni a tvarovych objemu)jako tisic kluku pred tebou v kazdym druhym meste v nemecku, neni to umeni..jo mas v ruce techniku, samo, ze tohle neumi kazdy, ale je to jen problem tvy subkultury, nikoli vytvarnyho umeni..opravdoveho, ne to co vidis casto v artmixu, nebo zasranej kristian kodet..


20.28 - 27. května 2009

pan s poklickou  

…najdi si nejakou cinnost, ktera te ucini stastnym a rozpusti tve pedofilne pesimisticke nalady…treba navstiv stranky Delnicke strany, nebo Narodniho odporu. Je mi to jedno, pokud to zabrani tvym utocnechtivym prispevkum…elo


21.01 - 27. května 2009

gdosi  

hele si viditelne bojovne naladenej..tak jdi lovit nacky, vsem pomuzes..poustet se do diskuzi, ktery vubec nechapes a tva mentalni uroven ti nedovoluje chapat podstatu veci, nema cenu..


12.24 - 28. května 2009

palicka z pana  

to jsem to dopadl…o mentalni urovni mi kaze nekdo, kdo ocividne nezvlada gramaticky projev…Honzikova cesta styl…


12.24 - 28. května 2009

palicka z pana  

to jsem to dopadl…o mentalni urovni mi kaze nekdo, kdo ocividne nezvlada gramaticky projev…Honzikova cesta styl…


20.55 - 28. května 2009

gdosi  

Ty neumis ani pridat komentar…


13.14 - 1. června 2009

:D  

Zajímavé počtení


14.41 - 9. června 2009

Cože  

bych chtěl vidět tvoji inspiraci v betonu 34 moc dobry!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama