METANCITY – nejen Hip hop

Ghostface Killah bude 4. června v Lucerna Music Baru, Wu-Tang sága pokračuje

Vypusť netopýra, naraž do čela beranici a na krk navlíkni rodinnou klenotnici, do Lucerna Music Baru se 4. června přiřítí Ghostface KillahWu-Tang Clanu!

Šílenec, to je asi slovo, které milovníka komiksu a rapu – Tony Starkse vystihuje nejlépe. Už od chvíle, co ODBProtect Ya Neck předvedl, jak dlouho udrží dech, když řval: Introducing the Ghostface Kilaaaaaaaaaa­aaaaaah, Method Man ho na desce Enter The Wu-Tang (36 Chambers) tajemně popisoval: Ghostface Killah, he’s on some: now you see me, now you don’t,“ už od dob, co v klipu M.E.T.H.O.D.M­.A.N. pobíhal v prapodivný kožený masce, jako by měl obličej znetvořenej jako komparzista z horroru, kterýho opravdu polili kyselinou, bylo jasný, že tenhle MC je vážně jinej, než všichni ostatní.

Než se ale mohl naplno projevit, dost to trvalo. Šel na to postupně a pomalu, když v roce 1996 vydával svoje první sólo Ironman a v hierarchii Clanu se tak zařadil za všechny, co dostali přednost – RZA (ten šéfoval i bez sólo LP), Method Man (1994), GZA/Genius (1995) a Raekwon The Chef (1995) a v pohodě si vegetil v jejich stínu. Pro Clan to ale od druhé společné desky Wu-Tang Forever jelo už jen z kopce a ani jeho největším ikonám už se nikdy nepovedlo pořádně chytit dech a tehdy nastupuje do čela Pretty Toney a už v tom čele zůstává.

Vytřeštěný oči, jen vypadnout z důlků, zmatené texty, co nedávají smysl ani po stém poslechu a můžou stejně tak znamenat životní pravdu o celém světě, jako to můžou být náhodné shluky slov, co vám denně chodí jako spam, naléhavý, procítěný ukňouraný rap plný emocí, kterýmu neutečete, tuna stylu a 36 kilo zlata, co vleče jako svůj úděl podobně jako Atlas nosí nebeskou klenbu… Zatímco se zbytek Wu-Tang Clanu mění na blednoucí plakát v dětském pokoji, co se nestrhne ze zdi jen díky koňské dávce nostalgie, kterou vyvolává, je GFK stále aktuální.

Má na kontě sedm sólových alb jako Ironman, Supreme Clientele, Bulletproof Wallets, The Pretty Toney Album, Fishscale, More Fish, The Big Doe Rehab a snad jen s výjimkou uspěchaného alba Bulletproof Wallets je Ghost jistota solidního umístění v hitparádě, stejně jako rozplývajících se recenzentů. Miluje ho underground, který si vysnil jeho společnou komiksovou desku s dalším úchylem v masce – MF Doomem (o albu Swift & Changeable si dávají zdát vlhké sny od roku 2006), miluje ho mainstream, který si ujíždí na jeho spolupráci s lidmi jako Missy Elliott, miluje ho největší hiphopový label na světě Def Jam, který ho k sobě upsal v roce 2003, i když mu na čas zkrátil jméno, miluje ho i Jay-Z, který ho za svého prezidentování na Def Jamu donutil vydat dvě alba během jediného roku (2006), miluje ho true school za pecky jako Be EasyPete Rockem nebo RunJadakissem nebo za to, jak dokáže bez kompromisů zdissovat sračky alá *Laffy Taffy*…

Ghostface Killah je prostě král rapu, co drží nad vodou nejkultovnější kapelu historie hip-hopu a 4. června přijede svrchovaně kralovat do Lucerna Music Baru. Masky, řetězy, župany, duragy, bandany, neprůstřelný šrajtofle, wallabees místo sneakers nebo Timberlandů a DVD Mystery Of Chessboxin i plastovou zmenšeninu Ghostface na podpis s sebou. Bude to velký.

Vstupenky jsou k mání za 450 Kč v předprodejní síti Ticketportal, Ticket Pro a Ticket Stream, v Lucerna Music Baru a v hip hop shopu Rapublic. Na místě budou k mání za 550 Kč. VIP lístky a tedy lemtání Havany zdarma celou noc v množství omezeném jen objevem vašeho žaludku vás přijde na 800 Kč.

Více info: www.myspace.com/boomboxcz

Tagy: Ghostface Killah, Lucerna Music Bar, Wu-Tang Clan, The Big Doe Rehab, Fishscale, Ironman

Rubrika: Články, 3. května 2009, BoomboxKomentáře

22.37 - 13. května 2009

 

pěkný text, pane novinář


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama