METANCITY – nejen Hip hop

Evidence koncem května v Praze, rapový svátek se odehraje v Lucerně

Předpověď na 21. května? Svátek slaví Monika, rapový svátek všichni, co dorazí do Lucerna Music Baru. Počasí? Nebe zataženo a v Lucerna Music Baru rapově roztaženo. Budou pršet rýmy a dunět hromový beaty. Do Prahy totiž dorazí léty v rapu ošlehaný Mr. Slow Flow aka Weatherman aka EvidenceDilated Peoples spolu s hladovým nováčkem jménem Fashawn a předskokany Zverinou a DJ Wichem.

Představovat jméno Evidence je snad i zbytečné. Týpek, co se občas cítí jako Diamond D – „the best producer on the mic“ a který má: „that flow for the street, stay ahead of the time, stay behind the beat“ drtí mikrofony i mašinky od poloviny devadesátých let a ještě se mu za ty léta nepovedlo přimotat k nějaké slabotě. Má za sebou čtyři alba s Dilated Peoples (The Platform, Expansion Team, Neighborhood Watch a 20/20) a cesta lemovaná respektem a úspěchem neskončila ani, když se s parťáky DJ Babuem a Rakaa Irisciencem rozešel.

Roku 2007 vydal své dlouho očekávané sólo The Weatherman LP a měl snad nejvyšší průměrné hodnocení ze všech hiphopových desek toho roku. Loni pokračoval zajímavým EP The Layover, kde natočil ke každé skladbě i klip. A na letošek chystá desky rovnou dvě a jednu zajímavější než druhou – nejdřív to bude další sólo album – Cats & Dogs – a hned potom společná deska s dlouholetým parťákem ve zbrani The Alchemistem – Step Brothers. Do Prahy tak přiváží zhruba 8 hodin rapových hymen a my se můžeme jen těšit, které z nich nakonec vybere.

Původně avizovaný The Alchemist nakonec celé evropské turné vynechává a místo něho bude Evovi krýt záda méně známý Fashawn. Méně známý možná, horší v beatech určitě, ale když srovnáte jejich skills na mikrofonu, vyhráli jsme na plné čáře. Fashawn, týpek z grizzly city dělá svému městu čest, jde po mikrofonu jak hovado, až máte strach, aby ho nespolknul. Energií a naléhavostí lehce připomíná Planet Asiu, myslím, že mu je souzena velká budoucnost.

Že půjde o real rap a ne točení ručníkem nad hlavou dokazují i předskokani. V téhle roli tu totiž bude jediný rapper v Česko-Slovensku, který při koncertě v klubu nepotřebuje mikrofon ani megafon – Zverina, který bude mít dostatek prostoru předvést svůj Zvierací inštinkt, dávat hard core, krotit tygry, hady a vůbec… Tvrdí, že je cítit oheň, když dává „cez mikrofon“, můžete se o tom přijít přesvědčit. Jednoho ze svých srdečních rapperů přijde podpořit i DJ Wich, chybět nemůže ani rezident DJ Tuco a šéf serveru Cream.cz – DJ Pufaz.

Tagy: Evidence, Mr. Slow Flow, Weatherman, Lucerna Music Bar, Fashawn, Zverina

Rubrika: Články, 23. dubna 2009, BbarákKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama