METANCITY – nejen Hip hop

La Coka Nostra, Termanology a Reks vystoupí na Hip Hop Kempu

Jsme rádi, že vám konečně můžeme oznámit další hlavní jmena, která se na Hip Hop Kempu 2009 objeví. Bude to La Coka Nostra v kompletní sestavě, Termanology a Reks.

Vezměte si černobílé šátky a stáhněte kůži z obličeje, aby vám čuměla holá lebka, protože La Coka Nostra se na festivalu objeví hned v několika podobách. První z nich je House of Pain: partička proslulá skákací hymnou Jump Around a složená z osobností. Everlast, „hick-hopový“ rocker, zároveň rapový veterán (první album vydal v roce 1990) a dnes jeden z leaderů La Coka Nostry. DJ Lethal, producent/rap­per/rocker/DJ v jednom. Fungoval jako DJ House of Pain i jako DJ Limp Bizkitům. Dnes hlavní producent La Coka Nostry. A Danny Boy, po rozpadu House of Pain fušoval hlavně do hadrů a street fashion. Věděl ale, že musí dát kluky zpátky dohromady a velkou měrou se zasloužil o vznik La Coka Nostry.

Kromě House of Pain se La Coka syndikát skládá z Ill Billa, který byl v ČR už dvakrát. Vedle Everlasta je jednou z nejvýraznějších osobností kapely. Další je Slaine. Krycí jméno „maniak“. V klipech pořádá na ulici alkoholové dýchánky a jeho hláška „What’s your name? My name is cocaine“ z tracku „Rich Man, Poor Man“ je dost výmluvná na to, abyste ho viděli live. A nakonec Big Left – má za sebou několik vydařených mixtapů, nedávno byl s Ill Billem v Praze na koncertě, kde zarapoval pár svých tracků, podle nichž bylo jasné, proč je zaslouženou součástí La Coky.

La Coka Nostra bude 14. července vydávat debutové album A Brand You Can Trust, které na Hip Hop Kempu v sobotu odprezentuje.

Termanology je další želízko v ohni letošního Kempu. Term má venku jedno album Politics As Usual. Na tom asi není nic převratného. Zajímavější je, že americké rapové servery si jeho desku zamilovaly a většina ji také podle toho ohodnotilo. Termanology maká s DJ Premierem – dělá to rád a často. Pokud jste o Termanologym neslyšeli tolik, aby vás uhranul, třeba vás přesvědčí, až zjistíte, co o tomto latino-americkém rapperovi řekl DJ Premier: Term má unikátní cit pro hip hopovou kulturu, protože se dotýká témat, které zajímají opravdové HIP HOP HEADS. Má dobrou flow a zůstává kreativní…“

Posledním z této várky je Reks. V Čechách neprávem trochu opomíjený MC, který je v Americe ceněn hlavně za desku *Grey Hairs, která je považována za jedno z nejlepších undergroundových alb roku 2008. Kromě Grey HairsReks na kontě tři další desky a spolupráci s nejuznávanějšími jmény hiphopové underground scény (Premier, Statik Selektah, J-Live…). Na letošním **Hip Hop Kempu ho pasujeme na černého koně festivalu, který vás překvapí.

Další jména – ať už česko-slovenská nebo zahraniční – zveřejníme brzy. Čekejte, sledujte www.hiphopkemp.cz a těšte se na festival.

Tagy: Hip Hop Kemp, La Coka Nostra, House of Pain, Everlast, Ill Bill, Termanology, Reks

Rubrika: Články, 21. dubna 2009, Hip Hop KempKomentáře

09.27 - 22. dubna 2009

 

OOOOO paráda…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama