METANCITY – nejen Hip hop

Orikoule se vyvalí v havířovské Stodole, bude to megafunkyžůžodobrodrůžo

Orion a James Cole, už tu jsou! Orion a James Cole, o čem jsou? Orion a James Cole, extra team! Orion a James Cole počítej s tím! Přesně takhle začíná jedna z nejlepších tuzemských desek roku 2008. Myslím si, že její protagonisty z kapely SuperCrooo a PSH není třeba blíže představovat.

Nejstarší a nejlepší český rapper udělali desku, která baví, která je funky, má hity a koule. Cyberfire a Rapshop.cz ti přináší Orikoule Show do Havířova. Vůbec poprvé od vydání desky můžeš vidět funkyboyz v regionu.

Pokud jsi Orikouli slyšel/a, ať už doma, v autě, nebo v klubu, víš, že tohle album prostě funguje. Takže koukej vynýst koš, ohákni se jako lázeňský švihák, nezapomeň vzít do kapsy hřeben a kondom a přijď na lůzra a kapitána pedofila, kteří ti pod nos vyvalí porci toho nejlepšího, co mají v kouli.

Kromě téhle funky rapové show můžete od osmi večer až do rána kalit v rytmu a tempu, které bude diktovat pět jmen za koly z ocele. Král parketu DJ Mike Trafik z Prahy, battle šampión a více než osvědčený party player Lowa z Ostravy, čím dál lépe hrající švihák DJ Vencza z Havířova a frýdecká dvojice Burcho a Bjaly, kteří uspokojí fans newschoolu i zlatých devadesátek.

Jak je ve Stodole zvykem, čekejte special akce na baru, drinky, pivo do 22.00 hodin za patnáct korun, kýble, džbány, křídla, cokoliv. Otvíráme v osm, končíme, až budete mít dost. Orikoule show plus pět DJs rovná se maximální mejdan za 130 peněz českých.

24. dubna, neboli výjimečně v pátek, přijď zapálit seník!

Tagy: Orikoule, Orion, James Cole, Stodola Havířov

Rubrika: Tipy, 3. dubna 2009, KhomathorKomentáře

13.57 - 4. dubna 2009

Nejlepší rappeři –  

Není třeba rozmazlovat umělce, kteří rozhodně nejdou příkladem dnešní generaci. Jeden je pořad v alkoholu a druhý do toho ještě míchá fet. Tohle jsou nejlepší rappeři v ČR, kteří totálně degenerují mladou komunitu, dnes již bez názoru. Podle reálného života, by jejich album mělo bít jen o tom, ale jde vidět, že je hip hop brán jako bussines a né sdělení, vlastních příběhů s kterýma se dokáže člověk ztotožnit.


15.19 - 4. dubna 2009

Kazdy ma vlastni nazor,  

ale nemichal bych do toho bulvarni informace:)


19.48 - 4. dubna 2009

a máme hlavní viníky  

)


11.52 - 5. dubna 2009

omg"bít"  

Vlastní názor mít dhobra čeština


15.31 - 5. dubna 2009

tak to je  

gol)


19.01 - 6. dubna 2009

VlastniNazor  

Taky bys měl dělat něco užitečného, než jen postávat u nádru a nabízet Strážnou věž :-D:-D


08.22 - 7. dubna 2009

 

Kapku souhlasím. Je to sranda, je to disko, je to párty , jenže už to zní jakoby kluci přestali tohle všecko parodovat a mysleli to vážně. Co si budem povídat .....vždyď právě kvůli tomuhle jsme přestali lozit do klubů plných šampónů a metrosexuálů, ale ovce do nich začnou lozit zpátky jen kvůli tomu že to kážou strejdové z Prahy. Jen čekám kdy někdo z bigboss pronese větu " Tohle je striktní pop music bejbe "
O tom jak serou na celý hip hop už toho popovídali dost. To vlastní názor: sdělení je pryč to je pravda.


smu
08.37 - 7. dubna 2009

 

Myslím, že Vlastní názor je zbytečně upjatý. Ať si orikoule míchá cokoliv s čímkoliv to je jejich věc. Mladá generace si musí najít cestu sama. Můžou se nechat svým způsobem ovlivnit, ale pokud mají rozum tak si časem vytvoří svůj vlastní názor:) Myslím, že tahle deska není na zamyšlení, ale právě na odlehčení. Je tam Matěj Ruppert, je tam Roman Holý, tak je to cajk:)Vymlať okna v baráku, rap jak dávka heráku:)


10.13 - 7. dubna 2009

heh  

…Odlehčené až moc Má to kvalitu!! Nic jiného se ani čekat nedá.
Tohle je deska, u které jde čistě o vkus. Někoho baví diskotéka a někoho baví hip hop.
Ale asi na koncík nedorazím. Jsem jeden z těch upjatých co ho moc nebaví orionův (žádný) projev na stagi. Stodola bude plná štangastů ( růžových triček )jako vždy.


12.25 - 7. dubna 2009

 

Neas, by mě zajímalo, v jaké společnosti se jinak pohybuješ, protože já si nepamatuju, že by mě někdy zarazilo, překvapilo nebo jen udivilo, kdo do Stodoly přišel na hip-hop, natož abych s kýmkoli uvnitř měl jediný problém. Btw. mám lososovou košili, ale nepamatuju se, že bych si ji tam někdy vzal, hehe.


13.50 - 7. dubna 2009

Raw  

Lososová....... už jen při tomhle přívlastku pro barvu se celý červenám :OD.
Nic ve zlém Rawe. Každý má pár oblíbených barev. Myslím, že nejsem jediný kdo si všiml kapičku odlišné skladby návštěvníků stodoly než je obvykle zvykem na hiphopech.
Já chodím obvykle k benzince na patník s kolegy svého fotra na 3 lahváče, takže když jednou za čas příjdu na nějakou taneční akci tak se větčinou cítím jak na maškarním. Nedávno jsem s kolegy na patníku probíral pohádku Alice In Wonderland. Já tu zmatenou Alenku chápu. :OD


14.44 - 7. dubna 2009

 

anebo to možná bude tím, že já už nikam jinam na hiphop nechodí :)


01.06 - 9. dubna 2009

 

Já si myslím, že je fajn, že trh nabízí více proudů, kterýma se posluchač může nechat svézt. Misky musí být vyrovnány. Když kluci žijou klub, Praha funky highlife, nebudou zřejmě mluvit o tom, jaká jsou stoka. Navíc James je i pře některé klišé ve svých textech stále nejvíc nad věcí z celé Čr scény a jeho spojení, hlášky a humor jsou nesmrtelné. Myslím si, že když to není plytké žvatlání omletých textů a forem zpracování tracku, má to určitě přínos. Je dobře, že všichni nedělají jen jednu odnož. Je fajn, že si můžu poslechnout Koula na odlehčení a zasmání + krut rap a je fajn, že si můžu poslechnout Nease na zamyšlení a připomění každodenních životních realit. Tak samo jako si můžu poslechnout 90% Polského true podzemí a za to elektro Kanyeho Westa v červených elasťákách)) Kultura jde do hajzlu, zůstává jen vývoj hudby. Kdo se k tomu jak postaví, co proto udělá a kam to bude chtít směřovat zleží na každém aktivním, který pro hip-hop něco dělá a obětuje. Díky za ně


07.52 - 9. dubna 2009

Amen  

Pravda! Pravda! Všehochuť je nezbytná.

Ale nesouhlasím s tebou Khoumáku v tom že " kultura jde do hajzlu ". Často píšu o tom jak mě ty pózy jebou, ale mám slabou lidskou chvilku…takže si myslím že právě opak je pravdou. Už dlouho neměla naše matička ostrava a okolí takový boom a sílu jak dneska.
To samé se dá říct o hudbě v celé ČR. Hip hop už akceptují a vnímají i lidé ze svéry " Vyšších hudebníků " a o to nám přece vždycky šlo. Není to tak dávno cos měl problém v hudebninách nakoupit, jen proto žes řek, že děláš hip hop a né Hardrock.
Mě osobně ta deska baví možná z jedné třetiny. A to je o vkuse. Nejsem z těch co vychvalují všecko co vyleze jen kvůli tomu, že to vylezlo. Moře je plné vody, ale Perel se najde jen hrstka. James je perla o tom žádná.


22.45 - 13. dubna 2009

TOP classika  

Kdo se zúčastnil skvělého koncertu Ice Cuba, mohl zažít tragedii, ČR rapu, v podobě Orikoule. Skladby, ve kterých se objevuje klišé ve stylu „Hledám lásku, už nechci bít sám“ mi připomínalo skladbu „Holky z naší školky“. Pokud se tohle mělo zapsat do historie jako parodie rapu, tak souhlasím, rozhodně bych nepsal o rozvoji. Khomo, myslíš si, že oni žijou jen party ? Je to jen nafouknutá bublina. Tohle není proud, ale průser. Na vlastní kůži jsem si je poslechl i když to dalo zabrat a ptal jsem se sám sebe, jak málo to má z hip hopem společného. Neřekl bych, že to mělo nějaký přínos a pokud by Ice Cube rozuměl tomu, co tam říkali, zřejmě by odvolal celou show. Jde vidět, že jsou kluci bez nápadu a proto musí předělávat skladby jiných viz „Země vzdálená“ maximum propadák. Dělat hudbu pro peníze je umění.


13.54 - 14. dubna 2009

VlastniNazor  

Možná že tobě přijdou témata o hledání lásky klišé – třeba jsi člověk bez citu anebo jsi svou životní lásku už našel a na to jak jsi ji hledal, ztrácel a zase hledal jsi už zapomněl. Všechny texty s podobnými tématy o lásce a vztazích přece nejsou klišé a myslím, že na Orikouli se to povedlo dobře, ze života, nezní to nějak trapně nebo vykalkulovaně. Všichni mluví o jednotvárnosti CZ rapu, když se někdo pustí do jiných témat a přidá k tomu více melodiky, je to podle některých zase špatně. Cole má pro mě nejlepší český rap, Orion měl podle mě nejlepší formu na T2, ale na Orikouli se vzchopil, i když Cole vede.

Jinak by mě zajímal tvůj vlastní názor na texty Ice Cuba, jestli ony nedegenerují tu naši mladou generaci? )


19.57 - 14. dubna 2009

 

já tam jdu, že…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama