METANCITY – nejen Hip hop

Jimi Tenor & Kabu Kabu seznámí Prahu s nevídaným, zazní nejen 4th Dimension

Finský hudebník, skladatel a aranžér Jimi Tenor, známý neustálým znovuobjevováním sama sebe, vydal své posledním album 4th Dimension. A právě toto album, ale i své starší věci nám představí živě 11. května v Lucerna Music Baru, společně s muzikanty ze skupiny Kabu Kabu.

Afrobeat alba 4th Dimension je charakterizován Tenorovými jazzově bohémskými doteky a umem psát neodolatelné melodie. Tenorova chytlavá, avšak přesto netriviální aranžmá připomínají legendárního Fela Kutiho a možná lze nalézt i vlivy dalších osobností jako Lalo Schifrin, Charlie Mingus a Sun Ra.

Pro Tenora typický vysoko posazený vokál tentokrát poněkud ustupuje do pozadí, když se mistr spíše soustředí na svůj tenor saxofon, flétnu a syntetizér. Pro toto album se také opět spojil právě s Kabu Kabu, což je skupina západoafrických muzikantů žijících v Německu, která debutovala na Tenorově albu Joystone z roku 2007.

Vstupenky za 300 Kč plus poplatky jsou k zakoupení v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků. V den koncertu na místě za 400 Kč.

Jimi Tenor

Tagy: Jimi Tenor, Kabu Kabu, 4th Dimension, Lucerna Music Bar

Rubrika: Články, 23. března 2009, Lucerna Music BarKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama