METANCITY – nejen Hip hop

RaggaMuffin: Cocoman se vrací do Opavy, tentokrát s Peeni Walli

Pátek pomalu ale jistě klepe na dveře a Opava se pomalu chystá vyrazit do Mrkve na další luxusní párty RaggaMuffin. Jako headlineři dorazí do Opavy pražský reggae/dancehall a raggajunglový sound systém Peeni Walli společně s MC Cocomanem, který má v Opavě velmi vysoké renomé. Peeni Walli disponují značným množstvím dubplatů těch největších válů, takže se těšte na opravdové lahůdky a výborné hraní.

Základ Peeni Walli vznikl v srpnu 2003. Puvodní sestava i název crew od té doby prošly změnami – puvodní záměr vybudovat sound system se celkem rychle rozplynul do ztracena a od názvu Irie Need se z gramatického hlediska upustilo. Postupem času se crew ustálila na dvou lidech: Ripclaw a Mihaal. V roce 2006 se připojil Ondreej. Externím členem je nadaný singjay a hudební producent Mr. Cocoman. Dále s Peeni Walli občas vystupují MCs Mad Reefah, Su-Sha nebo Mikatchou.

Za těch pár let Peeni Walli hráli v mnoha klubech, na festivalech a freeparties (reskepta 3rdHand + Kapa) po celé ČR. Díky Evviva L’Arte Crew měli Peeni Walli možnost hrát na několika výborných akcích v polském Toruni a v Bydgoszczi, díky Ulan Bator Crew a Bashment Bombardiers v německém Lipsku, respektive Drážďanech a díky Fireclath Crew v rakouském Linci. Ripclaw pak sám coby raggajunglový DJ a producent hrál i v Rotterdamu, Bruselu, Kyjevě a dokonce na pozvání české ambasády v indickém Dillí.

V roce 2006 Peeni Walli spolu s Mad Reeferem rozjeli ve spolupráci s klubem Cross první český sound clashový seriál Bakkle Up. O rok později se vzdali pořadatelství, aby se mohli zúčastnit. Přes Swamp Safari a Waddup postoupili do finále, v němž zdolali Pawlac Zewls, a stali se šampióny roku 2007.

Od Peeni Walli mužete slyšet všechny podoby jamajské hudby, které od šedesátých let získala – ska, roots reggae, rub-a-dub, dancehall a new roots – to vše okořeněné dubplaty od zpěváků a zpěvaček z českých luhů a hájů, ale i z celé Evropy včetně britských ostrovů a samozřejmě také z Jamajky. Ale Peeni Walli není jenom reggae.

DJ Ripclaw od roku 2001 vystupuje coby DNB/jungle DJ a již několik let produkuje vlastní raggajunglové tracky; jeho remix Gentlemanova hitu Runaway vyšel na Jahbově labelu Mos-Hi a clashová killa-tune Go Home Soundboy (remix klasického hitu od Cocoa Tea) na belgickém raggacorovém labelu MAS*H Records (obojí v roce 2004).

Mihaal hraje kromě reggae také experimentální vylomeniny (breakcore?), breakbeat, dubstep a tekno. Externí člen Mr. Cocoman nejenže vystupuje jako frontman reggae kapely Solid Vybez, ale také tvoří vlastní hudbu pod pseudonymem Coco Jammin. Jedná se hlavně o raggajungle – jeho remix Bongo Chilli – Everyday (cirkus remix), který obsahuje samply z Bakkle Up Clashe 2007, vyšel spolu s trackem Hail Him Up na francouzském labelu Toxic Records. Dále experimentuje s dubem a dubstepem, což vyústilo v autorský mix Winter Eves and Nights Dubby Mix 2007.

Můžete se těšit těšit na povedený mejdan od „Peeni Walli number one soundu“ podpořený skvělým MC Cocomanem. Akce startuje ve 20.00 hodin pod taktovkou nadaného ostravského DJ Tammana. Jako vždy, doporučujeme dorazit dříve protože se Mrkve otřese v základech a později se už vůbec nemusíte do klubu dostat.

Tagy: RaggaMuffin, Mrkev, MC Cocoman, Peeni Walli, Mihaal, Ripclaw

Rubrika: Články, 16. března 2009, RadekKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama