METANCITY – nejen Hip hop

Nat King Cole má nové album, pomohli mu The Roots, Amp Fiddler, Nas a další umělci

Nat King Cole, světoznámý jazzový pianista s hlasem jemným a hlubokým, vydává nové album. Na této zprávě by nebylo nic zvláštního, kdyby pan Cole nezemřel již před čtyřiačtyřiceti lety. Přesto se nejedná o materiál jen tak ledajaký. Zapomeňte na nahrávky, které ležely nepovšimnuty v ústraní. Nová deska Nat King Colea se jmenuje Re:Generations a jak vám už název možná napověděl, sestává z mistrových někdejších hitů, které přepracovaly jedny z nejslavnějších osobností nejen populární hudby současnosti.

Jak se můžeme dočíst na oficiálních stránkách tohoto projektu NatKingCole.com, záměrem Re:Generations je propojení všech lidí, kteří se chtějí radovat z Coleových výborných skladeb, a to i více než devadesát let od jeho narození. Ať už bude výsledek jakýkoli, jisté je, že spousta lidí se možná vůbec poprvé o Coleovi dozví a bude mít tak příležitost seznámit se s jeho tvorbou.

Pokud má však Natalie Cole, která se na tomto projektu rovněž podílela, pravdu, když tvrdí, že „prostě miluje, miluje a miluje remix, který will.i.am udělal pro Straighten Up and Fly Right a který je tak skvělý, že by z něj i její táta měl radost“, myslím, že tento počin bude znamenat mnohem více.

Mimo zmiňovaného will.i.ama vzdali mistrovi hold například umělci jako všeuměl Amp Fiddler, pravděpodobně dnes nejuznávanější hiphopová Kapela The Roots, Rapper Nas, bratři Damian a Stephen Marleyovi, zpívající extravagance Cee-Lo GreenGnarls Barkley, autor především našláplých party záležitostí Just Blaze, rozhodně neméně schopný Cut Chemist anebo Michaelangelo L'Acqua, hlava celého projektu.

Album Re:Generations vychází 10. března u Capitol Records. Upoutávku hledejte na Youtube. Videoklip k prvnímu singlu Lush Life, který obstaral Cee-Lo, také tam. Kompletní informace o projektu Re:Generations na NatKingCole.com.

Tracklist:

01. Lush Life (Cee-Lo)
02. Straighten Up and Fly Right (will.i.am & Natalie Cole)
03. Day In Day Out (Cut Chemist)
04. Brazilian Love Song (Michaelangelo L'Acqua & Bebel Gilberto)
05. The Game of Love (Nas & Salaam Remi)
06. Walkin' My Baby Back Home (The Roots)
07. Hit That Jive, Jack (Souldiggaz & Izza Kizza)
08. Calypso Blues (Stephen & Damian Marley)
09. More and More of Your Amour (Bitter:Sweet)
10. El Choclo (Brazilian Girls)
11. Pick-up (Just Blaze)
12. Anytime Anyday Anywhere (Amp Fiddler)
13. Nature Boy (TV On The Radio)

Nat King Cole

Tagy: Nat King Cole, Re:Generations, The Roots, Lush Life, Cee-Lo Green, Nas, Straighten Up and Fly Right

Rubrika: Tipy, 7. března 2009, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama