METANCITY – nejen Hip hop

Defunkt bez kompromisů v Paláci Akropolis, hudební koláž již v dubnu

Hudební legenda Defunkt je průsečíkem funku, jazzu i punku. Její sestavou prošli takoví velikáni jako Vernon Reid (Living Colour), Melvin Gibbs (John Zorn, dead prez) či Lester Bowie (Art Ensemble of Chicago).

Defunkt rozvíjí to, co předpovídali hudební geniové posledních dekád: kousavý jazz-funk Milese Davise, kolizi saxofonu Ornette Colemana s baskytarou Jamaaladeen Tacumy nebo funkovou vizi Jimiho Hendrixe, kterou vytvořil Prince.

Defunkt je první kapela která vytvořila reálné spojení mezi populární hudbou a extrémními styly. Už počátkem osmdesátých let předpověděla pozdější rap. V době, kdy to ještě vůbec nebylo běžné, vystupovala jak na rockových, tak i jazzových festivalech i v soulových klubech. Budovala si respekt v undergroundu i mezi muzikanty. V žádném stadiu kariéry ale nepřistoupila na kompromis a udržela si autentičnost.

Během své třicetileté dráhy kapela sdílela podium s osobnostmi jako James Brown, David Byrne a Talking Heads, The Clash, Hans & Candy Dulfer, Isaac Hayes, Prince, Larry Graham, Michelle N’dChello, Maceo Parker a stovkami dalších.

Americká kapela Defunkt vystoupí 20. dubna v Paláci Akropolis v Praze. Více informací na Rachot.cz.

Tagy: Rachot.cz, Defunkt, Palác Akropolis

Rubrika: Články, 5. března 2009, RachotKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama