METANCITY – nejen Hip hop

Ochutnejte Evropu na Václaváku, ochutnejte Fun Lovin' Criminals či Kraak & Smaak

Do Prahy se valí Evropa. V plánu je několik zajímavých koncertů, které se ukuteční jako součást evropského summitu regionů a měst v Praze ve dnech čtvrtek 5. a pátek 6. března pokaždé od 16.00 hodin odpoledne. Tato dvoudenní akce nabídne opravdu luxusní sestavu hudebních skupin, jež uspokojí choutky většiny hudebních fajnšmekrů. Akce Ochutenjte Evropu se koná Sv Praze v dolní části Václavského námestí před ČKD na dvou pódiích a vstupné je zdarma! Rád bych upozornil na tři prvně jmenované hudební skupiny dodané na tuto akci naší agenturou:

Fun Lovin' Criminals (UK)

Jedna z nejvypečenějších kapel současnosti, pohodová partička Fun Lovin' Criminals, je u nás vždy velmi vítanou atrakcí. Tato původně newyorkská formace se postupně přestěhovala do Londýna, aby to měla do Evropy blíže a mohla se tak pravidelněji podělit o svou tvorbu na pomezí funku, bluesu a rocku. Fun Lovin' Criminals v ČR vystupují pravidelně od devadesátých let minulého století a mají u nás kultovní status. Např. předminulý rok se představili jako hlavní hvězda brněnské open air festival Rio de Riviera a minulý rok jako hlavní hvězda festivalu Happy Days. Kapelu vede charismatický zpěvák Huey Morgan, jehož kouzlu podléhají zástupci obou pohlaví. Nadsázka v kombinaci s humorem a intelektem, tak se dá popsat tvorba, kterou Fun Lovin' Criminals ohromili své fanoušky po celém světě. Zejména na nich obdivují způsob, jakým se její členové vyrovnávají s trendy fenoménem poslední doby. Hity The King Of The New York, Loco, Barry White nebo Mi Corfazon jsou profláknuté na nejedné party či domácím dýchánku. Koncert Fun Lovin' Criminals začne ve čtvrtek 5. března v cca 18:.00 hodin.

Kraak & Smaak (NL)

Heineken, Van Gogh a Kraak & Smaak. Přesně v tomto pořadí se jedná o tři nejznámější artikly pocházející z Holandska, země zakázaného ovoce. Samozřejmě se jedná o nadsázku, nicméně skvělá holandská electro funk partička Kraak & Smaak je opravdu vytříbenou záležitostí. Opravdu originální pojetí electro funku uspokojí fanoušky pohodové taneční hudby, co mají rádi nadhled a srandu. Kraak & Smaak v současné době slaví úspěchy nejen po celé Evropě, ale také v USA a Kanadě. Například *Paris Hilton** nebo Kanye West se stali velkými fanoušky Kraak & Smaak. Koncert Kraak & Smaak začne ve čtvrtek 5. března v cca 20.45 hodin.

Sifu Versus (GR)

Řeckého hip-hopu jste zatím u nás moc slyšet či vidět nemohli. Řecký rapper Sifu Versus je čelním představitelem řecké hiphopové scény, ve své tvorbě využívá jak řečtinu, tak angličtinu. Koncert Sifu Versus začne v pátek 6. března v cca. 17.25 hodin.

Tagy: Ochutnejte Evropu, Kraak & Smaak, Fun Lovin' Criminals, Sifu Versus

Rubrika: Články, 3. března 2009, Martin FořtKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama