METANCITY – nejen Hip hop

Líheň amaterských kapel letos přivítá i hip-hop, přijďte podpořit Safari a další

Rád bych vás informoval o akci, o které mnozí z vás určitě nevědí. Líheň, toť název soutěže amaterských hudebníků, kterou pořádá havířovská Vikings Agency, která stojí mimo jiné i za jedním z největších festivalů na severní Moravě – Havířovský Inkubátor. Osmý ročník začíná již tento týden a na programu bude poprvé i hip-hop.

Líheň je soutěž amatérských hudebních skupin se stále stoupající úrovní a zájmem jak ze strany soutěžících kapel, tak diváků. Každým rokem se do soutěže hlásí více soutěžících; na poslední ročník to bylo více než sto padesát z České i Slovenské republiky, v celkové historii jich už bylo téměř sedm set! Soutěž je specifická tím, že od roku 2007 probíhá současně ve třech TOP klubech na Ostravsku a o vítězi, na rozdíl od prvních ročníků soutěže, pak rozhoduje jen odborná porota.

Skupiny se mezi sebou postupně utkávají v základních a semifinálových kolech a Velkém finále všech klubů. Hodnota cen pro vítěze je v desetitisících korun a obsahuje i možnost vystoupit na jinak programově uzavřených)atrak­tivních festivalech a akcích, např. Colours of Ostrava, Inkubátor a řadě dalších vybraných akcích.

Zmínil jsem, že letos bude na programu i hip-hop. Konkrétně kapely Dwojtakt a BlackWhiteSide z Havířova a, co vás jistě bude zajímat nejvíce, především kapela Safari z Ostravy. Chcete-li si kluky poslechnout, podpořit a trochu zapracovat na porotě, přijdtě 12. března do havířovského Jazz Clubu, který se nachází v bočním traktu kulturního domu Leoše Janáčka. Vstup je zcela zdarma.

Doporučuju však zajít nejen na hip-hop, ale i na ostatní amaterské kapely, které v minulosti mnohokrát zaskočily svou kvalitou. Více informací o termínech, line-upech a klubech, kde bude akce probíhat, se dozvíte na webu Lihen.cz.

Tagy: Líheň, Jazz Club Havířov, Havířovský Inkubátor, Safari

Rubrika: Tipy, 28. února 2009, KhomathorKomentáře

15.08 - 28. února 2009

Khomator  

Hoď mi tam rezervačku ;)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama