METANCITY – nejen Hip hop

Classic Hip Hop ani napodruhé nezklamal, tři a půl hodiny parádních koncertů

Druhé pokračování akce s názvem Classic Hip Hop se uskutečnilo v sobotou 21. února v opavském klubu The Place. Program sliboval celkem tři koncerty, proto v osm hodin sedáme do auta a jedem směr Opava. Jak vše proběhlo, se můžete dočíst níže…

Do poloprázdného klubu přicházíme něco kolem půl desáté. Za gramofony v tu dobu stojí DJ Fatte společně s DJ AKA a servírují lidem songy, na které se netančit prostě nedá. Je ovšem brzo, každý popíjí svůj oblíbený drink a parket tedy zeje prázdnotou. Tančíme si takříkajíc pro sebe. Když ovšem koukáte na to, jak Fatte pracuje s MPC a AKA scratchuje, čekání na koncerty se mění v docela příjemnou zábavu.

Kolem jedenácté přichází půl hodinová b-boys exhibice. Kluci předvedli slušné triky a styly. Oproti prvního dílu Classic Hip Hop byl parket suchý, takže nepřibyly ani žádné úrazy. Největší aplaus sklízeli dva nejmenší b-boys, kterým mohlo být sotva deset let. Jestli v tom, co dělají vydrží, máme se za pár let na co těšit. Jako první se na podiu ukázal Jazzy. Zajel tři songy do Fattových beatu a jeho minishow se líbila natolik, že přidal ještě jeden vál. Jazzy, který byl z kapely De Fuck To nejméně aktivní, příjemně překvapil a co vím, plánuje dokonce vydat sólo materiál. Pár věcí live si od něj budete moci dát i na King Shit Freestyle Battlu 14. března v Havířově, kde přijede jako special guest plus porotce.

Po něm přišla velká chvíle pro opavského chovance Ryese. Ten před nedávnem vydal své debutové album Talamus a sobota byl dnem, kdy byla tato deska pokřtěna. Osobně mi přišel Ryes trochu nervózní, nicméně na jeho rapu to znát nebylo. Spolupráce s Hozem klapala na maximum, a tak jediné, co kazilo jinak dobrou show, bylo nepříliš aktivní publikum. Ryes odjel pár tracků, mezi nimi i moji oblíbenou Černá a bílá, a nastal všemi očekávaný okamžik. Ryes si na podium pozval Ideu a ten proudem šampaňského pokřtil Ryesův první počin. Druhá půlka koncertu patřila věcem jako Začal jsem psát, Představ si a na úplný závěr nemohla chybět ani Pět minut slávy. Deska pokřtěna, koncert odehraný na jedna, i když zlobila technika a některé songy nenajely či přeskočily, jako třeba v případě Bíle nemociKhomatorem. Ryes a jeho team HBM, bez nemocného Muerka, sklízí zasloužené ovace a přenecháva stage Ideovi, Fatteovi a Akovi.

Hned na začátek prozradím, že to byla nejlépe sehraná show, jakou jsem v poslední době viděl. Jak řekl Idea, IdeaFatte hrají naživo“, a to má něco do sebe. Fatte předvádí dokonalou práci s MPC, Aka scratchuje naprosto precizně, do toho Idea dává své rýmy. Koncert dostává úplně jiný náboj, nejedná se pouze o beat a rap, uprostřed skladby totiž Idea v klidu nechá své kolegy předvést svá skillz, ty dokazují, že jim nejsou cizí žádné žánry a udělají grime z motivu Čundrcountry Show – aaaaaa vo tom to je, cha chá. Radost pohledět. Koncert nepokazil ani problém s odposlechem, který se po necelých pěti minutách podařilo vyřešit, a koncert mohl dále pokračovat. Zazněly všechny důležité tracky včetně outra Kolik stojí. Při něm si Idea na podium pozval jednoho z fanoušků, který mu měl supportovat. Klučina, jak říkal, text umí, takže by neměl být problém. Fatte pouští instro, Idea začne rapovat a než se chudák fanoušek vůbec stačí nadechnout, je po všem. Skladba končí, a tím i celý koncert. Si ty Jančaříííík.

Jako poslední se představili Vec, Zverina a DJ Jazzy. Už po pouhé minutě jejích pobytu na podiu bylo jasné, že přijeli profesionálové. Jejich komunikace s publikem byla ukázková. Ještě nezačal ani jeden track a lidé byli ve varu. Jojo, i klasické „ked‘ ja poviem hej, vy zakričte hou“ se musí umět podat. Po úvodních Kurva hrdý a Na horách následuje track Pimpin Rap a od této chvíle je to jasné. Králem večera je Zverina. Dokáže na lidi přenést kus své energie, Vece nejen doplňuje, ale dokonce dává své vlastní sloky, jako například v tracku 1. milion. A že ani freestyle mu není cizí, dokazuje o minutu později. Vystoupení Slováků ubíhalo rychle, slyšeli jsme skladby jak z obou Vecových sólových alb, tak i z alba Zveriny. Na konec přichází nostalgická Tozmemi legendárních Trosek a je po všem. Slovensko odchází do backstage, my jdeme do auta.

Zda párty pokračovala a DJ's solili jednu pecku za druhou, nevíme, klub opouštíme o půl třetí ráno s tím, že koncerty nezklamaly, interiér klubu mile překvapil (bývalé divadlo, velká video projekce, na které se promítala graffiti videa), zvuk byl po většinu noci dobrý, vyhazovači příjemní a panáky za rozumné ceny. Příště se těšte na Safari a Pio Squad! Budeme tam. Fotky hledejte zde.

Tagy: Classic Hip Hop Vol. 2, Ryes, Talamus, IdeaFatte, Ty Nikdy Records, Vec

Rubrika: Reporty a fotky, 25. února 2009, Ozzy & KhomatorKomentáře

14.00 - 25. února 2009

 

dobrá kalba… .. . .. . uz se tesim na trojjku…


12.05 - 2. března 2009

jednicka  

jednicka mi prisla lepsi. fotky na webu klubu, na http://www.partyplanet.cz/…p-vol-2/vse/ a na rajceti.


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama