METANCITY – nejen Hip hop

Foolk se představí Praze, sekundovat mu budou Rentip a Sexman 3

O tom, že nemusíte být kdovíjakým příznivcem elektronické muziky, aby vás slovenský Foolk dostal, vás může přesvědčit první album výše zmíněného jednočlenného projektu Red Pills For Daddy. Jestli nevíte, o čem je řeč, doporučuju si přečíst tuto recenzi. Pokud víte, nebo už jste četli, určitě vás bude zajímat, že Foolk plánuje cestu do Česka, samozřejmě že do Prahy. V tamním klubu XT3 vystoupí dne 7. března a sekundovat mu budou Rentip a Sexman 3 z Irska. Více informací máte k dispozici pod plakátem.

Foolk

Elektronické alter-ego Dušana Vanča (dříve projekt Foolcut) Foolk existuje od roku 2004. Jeho hudba je kombinací breakbeatu, lo-fi hip-hopu, acid jazzu, samplů i živých nástrojů. V roce 2005 debutoval na německé značce Node Records s EP Something Like Jazz a o rok později začíná vystupovat i živě. Následovalo Kubko EP (Surreal Madrid, 2007), Bleep Bleep EP a účast na řadě kompilací. V současnosti koncertní podobu Foolk dotváří kromě Dušana Vanča vynikající DJ Lixx. Foolk se objevil v line-upech snad všech významných slovenských festivalů mapujících nejsoučasnější hudební trendy – Wilsonic, Nu Jazz Days, Toto je hip-hop nebo Nu Form Festival.

Po čtyřech volně stažitelných EP, ještě pod starým názvem Foolcut, příšel Dušan se svým prozatím nejvyzrálejším počinem, který jako by vypadl z katalogu britského labelu Ninja Tune. Debutová deska Red Pills For Daddy vyšla v polovině roku 2008 na značce Deadred/Starcas­tic. Pomocí samplingu a zvukových experimentů ukazuje možnosti současné elektronické hudby – samply starých jazzových nahrávek, ruchy ulic, zvuková vůně industriálního prostředí měst, to všechno k nepoznání přetavené do hudby. Připočtěte živé nástroje a programované beaty, pohybující se v tempu od abstraktního hip-hopu po taneční elektroniku, poskládané do barevného, těžko zařaditelného, ale přitom stále organického hudebního celku.

Rentip

Rentip je zkušeným veteránem slovenské drone/noise scény, známý z experimentálního dua Poo (Angakok Toth aka ::.: + Rentip). Kromě projektu Poo se Rentip v poslední době aktivně věnuje vlastní sólové tvorbě, která má méně hlukový a víc rytmický a melodický potenciál. Je také autorem scénické hudby k několika divadelním představením. Se svým jedinečním přístupem k tvorbě zvuků, beatů a temných nálad bude sekundovat vystoupení Foolk s fantastickými elektronickými zvukovými omalovánkami. V lednu Rentip v roli předskokana absolvoval turné se slovenskou kapelou Dope Aviators.

Sexman 3

Sobotní koncert otevře podivuhodná dvojice z irského Donegalu.

http://www.xt3.cz

Tagy: Foolk, Rentip, Sexman 3, XT3, Starcastic, Red Pills For Daddy, DJ Lixx

Rubrika: Tipy, 2. března 2009, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama